Liga mistrů

Barcelona - Chelsea 2:2

Senzace dokonána. Chelsea i v deseti s Barcelonou remizovala a je ve finále Ligy mistrů

24. dubna 2012 22:48 - Barcelona

Téměř hodinu jen v deseti bez vyloučeného kapitána Terryho, v úvodu druhé půli ztrestána penaltou, z níž Messi ovšem trefil jen břevno, přesto Chelsea semifinálovou odvetu Ligy mistrů proti Barceloně zvládla. Na Nou Campu nakonec díky gólu Torrese v nastaveném čase remizovala 2:2, takže po čtyřech letech si zahraje 19. května v Mnichově finále proti postupujícímu z druhé dvojice Real Madrid - Bayern.

Už byli na kolenou. Už se zdálo, že po osmi minutách naprostého zmaru je Chelsea grogy a nesebere se. Gól domácího Busquetse na závěr skvostné akce vymyšlené Alvésem ji připravil o náskok z prvního semifinále, vyloučení kapitána Terryho po klukovském faulu na Sáncheze pohromu dovršilo, trefa Iniesty kalvárii umocnilo.

Chelsea zmar odmítla

Po půlhodině, kdy se trenér Guardiola chytal v jednom kuse za hlavu, neboť jeho Barcelona soupeře drtila, tlačila ho k Čechově bráně, za půli Chelsea vůbec nepouštěla a už v prvních dvaceti minutách si vypracovala dvě obrovské šance, v nichž Messi proti Čechovi selhal, neboť poprvé trefil jen boční síť a podruhé jeho střelu český gólman bravurně vyrazil, přišlo zasloužené zúročení naprosto jednoznačného průběhu semifinálové odvety.

Jenže Chelsea, která nastoupila v naprosto stejné sestavě jako v prvním semifinále, se i v deseti zvedla. Už nemohla spoléhat jen na bezuzdnou defenzívu, s níž na Nou Camp vyrukovala, a proto sama udeřila. Před odchodem do šaten po parádní Lampardově kolmici Ramires přeloboval vybíhajícího Valdése a hosté se z kolen zvedli.

Messi trefil z penalty jen břevno

A drželi se na nohou i ve druhé půli, i když její úvod byl pro Čecha a spol. přímo hrůzný. Drogba už po čtyřech minutách fauloval v šestnbáctce Fábregase, jenže Messi tváří v tvář Čechovi znovu selhal. Z nařízené penalty trefil jen břevno.

Barcelona se sice ze šoku chvíli probírala, ale po pár minutách se nadechla znovu. Pomalu, postupně, jako by váhavě, v závěru už ale zase k tlaku opět drtivému, z něhož se rodily šance zápas rozhodnout. Jenže když střelu Messiho vytáhl Čech na tyč, slavila postup do květnového mnichovského finále Chelsea. Zvláště, když střídající Torres v nastaveném čase vyrovnávacího gólem potupu obhájce trofeje dovršil.

Branky: 35. Busquets, 42. Iniesta - 45.+1 Ramires, 90. Torres. Rozhodčí: Cakir - Duran, Ongun (všichni Tur.). ŽK: Messi - Mikel, Ramires, Čech, Lampard, Meireles. ČK: 37. Terry (Chelsea). Poločas 2:1. První zápas 0:1, postupuje Chelsea.
Barcelona: Valdés - Puyol, Piqué (26. Dani Alves), Mascherano - Xavi, Busquets, Iniesta - Cuenca (68. Tello), Messi, Fábregas  (76. Keita)- Sánchez. Trenér: Guardiola.
Chelsea: Čech - Ivanovič, Cahill (13. Bosingwa), Terry, Cole - Mikel, Meireles - Lampard, Ramires, Mata (58. Kalou) - Drogba (80. Torres). Trenér: Di Matteo.