Rubriky:

Liga mistrů

Jen se ukaž, Barcelono! Nebojsa Suchý se těší na Nou Camp

5. září 2012 18:12

Moskva mu svědčí. Před měsícem prodloužil fotbalový obránce Marek Suchý (24) smlouvu se Spartakem až ro doku 2017. Minulý týden s ním přes Fenerbahce postoupil do Ligy mistrů a v ní si vychutná zápasy s Barcelonou, Benfikou a Celtikem. Právě na Nou Campu si stoper prožije ostrý start do základní skupiny. „Strach nemám. Spíš odhodlání, že se můžeme v Barceloně předvést,“ ujišťuje.

 

Jan Handrejch, Právo

Nemohl jste si před reprezentačním srazem přát víc, než postoupit do Ligy mistrů...

Tak, tak, ještě si radost z postupu užívám. Všichni byli spokojení, vedení, celý tým a já samozřejmě také. V minulé sezóně jsme poháry nehráli, předloni jsme už v Lize mistrů byli. Moc jsme toužili po tom, abychom se do ní vrátili.

Jak jste spokojený s losem?

Sledoval jsem ho a všechno spělo k Barceloně či Realu Madrid. Barcelona je velkoklub, nejlepší tým na světě. A zrovna u nich skupinu začínáme...

Pro stopera to může být i hořký zážitek. Nemáte obavy, abyste nedopadl podobně jako se Slavií na Arsenalu, kde jste inkasovali sedm gólů?

I lepší týmy s Barcou prohrávají, takže není co ztratit. V nejhorším se jen zařadíme do kolonky. Strach nemám. Spíš odhodlání, že se můžeme v Barceloně předvést. Týmy, které v poslední době dokázaly Barcelonu porazit, většinou vsadily na antifotbal. Sám jsem zvědavý, jakou taktiku zvolíme my.

Měl by to být top-zápas vaší dosavadní kariéry.

Určitě. Na svůj věk toho mám hodně za sebou, takže mě nemá co zaskočit. Stále vysoko řadím historický postup do Ligy mistrů se Slavií a dva domácí tituly. Vyrůstal jsem v ní a byl ještě mladý, tehdy to byly splněné dětské sny. Teď už jsem přece jen zkušenější.

Na rozdíl od Barcelony by Benfika a Celtic měly být týmy na vaší úrovni. Věříte tedy v postup?

Benfiku řadím hodně vysoko, Ligu mistrů hraje pravidelně. Podle mě je na vyšší úrovni než Celtic. Proti němu zase okusíme ostrovní fotbal, takže se můžeme poměřit se zajímavými soupeři. V létě jsme kádr dobře doplnili, takže doufám, že na Ligu mistrů budeme dobře připravení.

Teď vás ale s reprezentací čeká v Dánsku úvod kvalifikace mistrovství světa. Doufáte, že byste si mohl v Kodani zahrát?

Hrát chce každý, ale znám svou pozici v týmu. Stopery hrají Sivok s Kadlecem, já čekám na šanci. Makám v klubu, můj čas přijde.

Pavel Dosadil, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..