Balotelli zachránil Citizens remízu gólem z 90. minuty, Ronaldo sestřelil hattrickem Ajax

Až díky penaltě v 90. minutě, kterou odpískal český sudí Pavel Královec, získali fotbalisté Manchesteru City bod za remízu s Borusií Dortmund 1:1. I tak jsou však fotbalisté Citizens po úvodní porážce od Realu Madrid v nepříjemné situaci a jako anglický mistr budou muset o postup ze základní skupiny D tvrdě bojovat. Ve druhém utkání skupiny podlehl podle předpokladů Ajax Amsterdam Realu Madrid. V zápase zářila největší hvězda „Bílého baletu“, Cristiano Ronaldo nastřílel do sítě nizozemského celku hattrick.

Mario Balotelli z Manchesteru City střílí vyrovnávací branku do sítě Borussie Dortmund.

Duel v Manchesteru nabídl v prvním poločase mnoho šancí na obou stranách, ale především výborné zákroky obou brankářů. Zaměstnanějšímu Hartovi dokonce dvakrát pomohla branková konstrukce po střelách dortmundského Götzeho.

Jednička anglické reprezentace inkasovala po hodině hry, kdy Reus využil minelu střídajícího Rodwella a po samostatném úniku zavěsil. Borussia však těsný náskok neudržela. V závěru zahrál v pokutovém území rukou stoper Subotič a Královec nařídil penaltu, kterou suverénně proměnil střídající útočník Balotelli.

Svěřenci trenéra Roberta Manciniho na svém stadiónu neprohráli v evropských pohárech v 18. zápase za sebou a zachovali si větší naději na premiérový postup do vyřazovací fáze.

Ronaldo vstřelil čtyři góly ve dvou zápasech

Real porazil Ajax v rámci základní skupiny LM už popáté za sebou a zvládl generálku na nedělní El Clásico s Barcelonou. Hráči "Bílého baletu" amsterdamský tým od začátku přehrávali, ale dlouho nedokázali vyzrát na brankáře Vermeera. Jeho neprůstřelnost skončila až ve 42. minutě, kdy se zblízka prosadil Cristiano Ronaldo.

Hned tři minuty po přestávce zvýraznil vedení španělského šampióna povedenými nůžkami Benzema. Moisander sice po chvíli hlavou snížil a zaznamenal první branku do sítě Realu po čtyřech zápasech, ale závěr patřil znovu hostům. Dvakrát během dvou minut skóroval Ronaldo, jenž zopakoval hattrick z posledního ligového zápasu s La Coruňou.

Arsenal bez zraněného reprezentačního kapitána Tomáše Rosického porazil Olympiakos Pireus 3:1 a na svém hřišti navázal na úvodní výhru 2:1 s Montepellierem.

Londýnský celek poslal do vedení tři minuty před přestávkou Gervinho, s pěti soutěžními brankami nejlepší střelec "Kanonýrů". V nastaveném čase však odpověděl Mitroglu. Druhou půli zvládli lépe domácí, přesně mířili Podolski a v nastaveném čase střídající Ramsey.

AC Milán vyhrál díky vlastnímu gólu

AC Milán na druhý pokus v Lize mistrů vyhrál. Na hřišti Zenitu Petrohrad zvítězil 3:2 díky vlastnímu gólu slovenského obránce Tomáše Hubočana. Zenit inkasoval třikrát stejně jako při úvodní porážce 0:3 v Málaze. Ruský mistr nevyhrál ani pátý zápas po příchodu drahých posil brazilského útočníka Hulka a belgického záložníka Alexe Witsela.

Italský velkoklub se ujal v úvodu zápasu rychle dvoubrankového vedení, když v rozmezí tří minut skórovali Emanuelson a El Shaarawy. V nastavení prvního poločasu však snížil Hulk a krátce po přestávce vyrovnal Širokov.

Rozhodnutí přinesla 75. minuta, kdy Hubočan po centru Montoliva poslal míč nepovedeným obranným zákrokem za záda gólmana Malafejeva.

V druhém zápase skupiny vyhrál nováček soutěže Málaga na hřišti Anderlechtu Brusel znovu 3:0 a jasně vévodí skupině C. Dvakrát se v Belgii trefil Portugalec Eliseu.

Úvodní vysokou domácí výhru 4:1 nad Dynamem Kyjev nepotvrdil bohatý Paris St. Germain, který prohrál 0:1 v Portu a přerušil sérii pěti soutěžních výher. Portugalský celek vede tabulku skupiny A bez ztráty bodu a inkasovaného gólu.

Liga mistrů, základní skupiny:
Skupina A:
Dynamo Kyjev - Dinamo Záhřeb 2:0 (2:0)
Branky: 3. Gusev, 33. vlastní Pivarič. Rozhodčí: Atkinson (Angl.).
FC Porto - Paris St. Germain 1:0 (0:0)
Branka: 83. J. Rodríguez. Rozhodčí: Webb (Angl.).
Skupina B:
Schalke 04 - Montpellier 2:2 (1:1)
Branky: 26. Draxler, 53. Huntelaar z pen. - 13. Ait-Fana, 90. Camara. Rozhodčí: Karasev (Rus.). ČK: 52. Bocaly (Montpellier).
Arsenal - Olympiakos Pireus 3:1 (1:1)
Branky: 42. Gervinho, 56. Podolski, 90.+4 Ramsey - 45.+1 Mitroglu. Rozhodčí: Oddvar Moen (Nor.).
Skupina C:
Anderlecht Brusel - Málaga 0:3 (0:1)
Branky: 45.+1 a 64. Eliseu, 57. Joaquín z pen. Rozhodčí: Kassai (Maď.).
Petrohrad - AC Milán 2:3 (1:2)
Branky: 45.+2 Hulk, 49. Širokov - 13. Emanuelson, 16. El Shaarawy, 75. vlastní Hubočan. Rozhodčí: Brych (Něm.).
Skupina D:
Manchester City - Dortmund 1:1 (0:0)on-line
Branky: 90. Balotelli z pen. - 61. Reus. Rozhodčí: Královec (ČR).
Ajax Amsterodam - Real Madrid 1:4 (0:1)on-line
Branky: 56. Moisander - 42., 79. a 81. Ronaldo, 48. Benzema. Rozhodčí: Eriksson (Švéd.).