Rubriky:

Liga mistrů

VIDEO: Válka v centru Paříže. Fanoušci PSG a Dinama Záhřeb se porvali, jeden z nich je vážně zraněný

6. listopadu 2012 11:43 - Paříž
(Aktualizováno: 6. listopadu 2012 14:41)

Pařížské ulice se v pondělí večer proměnily ve válečnou zónu. Do francouzské metropole zavítali fanoušci Dinama Záhřeb, kteří přicestovali na duel Ligy mistrů s domácím Paris St. Germain. Tvrdá jádra obou táborů si dala dostaveníčko na náměstí Bastily, kde proupukla bitka, při níž byl jeden z chorvatských výtržníků vážně zraněn. Potyčku nakonec utnul až zásah policie.

"Někteří, většinou Chorvaté, byli zatčeni, další byli zadrženi kvůli výslechům. Jeden Chorvat byl vážně zraněn," sdělil policejní mluvčí.

Policie poté při dopolední razii zatkla v centru francouzské metropole v hotelu dalších 80 chorvatských hooligans. Všichni jsou obvinění z porušení zákazu pobytu, který nařídil francouzský ministr vnitra Manuel Valls.

Ten v neděli vyhlásil, že příznivci Dinama nebudou do země vpuštěni. Zákaz měl platit od půlnoci z pondělí na úterý do středečního poledne. K tomuto opatření sáhla francouzská strana poté, co ji chorvatské úřady informovaly o tom, že se do Paříže chystají bez vstupenek zhruba dvě stovky agresivních fanoušků z uskupení Blue Bad Boys.

Zápas mezi Paris St. Germain a Dinamem Záhřeb začne na stadiónu Parku princů v úterý ve 20:45. První duel v Chorvatsku vyhrál pařížský klub 2:0 a ve skupině A mu patří druhé místo za Portem. Dinamo je zatím bez bodu na posledním místě.

jsv, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..