Rubriky:

Liga mistrů

Korupce? Nesmysl, odmítá brankář Debrecínu, že chtěl ovlivnit zápas s Liverpoolem

6. února 2013 13:14 - Budapešť

Brankář Vukasin Polekšič z Debrecínu popřel, že se v roce 2009 pokusil ovlivnit výsledek zápasu Ligy mistrů s Liverpoolem. Černohorský fotbalista tak reagoval na spekulace médií, podle nichž mělo utkání patřit mezi 680 duelů, o kterých vyšetřovatelé Europolu tento týden uvedli, že byly zmanipulovány kvůli sázkám.

 

Profimedia.cz

Zápas Debrecínu s Liverpoolem tehdy skončil výhrou anglického celku 1:0, Polekšič se však měl údajně pokusit inkasovat minimálně dvě další branky. "Každý, kdo ten zápas viděl, tak musí uznat, že tahle tvrzení jsou nesmyslná," citovala třicetiletého gólmana agentura Reuters.

"Pro mě to byl největší zápas v kariéře, protože jsem Liverpoolu vždycky fandil. Nechápu, proč teď lidé o mně takhle mluví. Ale jsem v klidu, protože vím, že jsem čistý," přidal Polekšič, který si nedávno odpykal dvouletý distanc za to, že nenahlásil pokus o ovlivnění jiného zápasu Ligy mistrů proti Fiorentině.

Při vyšetřování utkání s italským celkem byl prověřován i zápas s Liverpoolem, nakonec se však ukázalo, že brankář výsledek ani jednoho duelu nezmanipuloval. Podobně dopadl i Polekšičův spoluhráč Norbert Mészáros, který loni u Mezinárodní arbitráže CAS uspěl s odvoláním proti osmnáctiměsíčnímu trestu za stejné provinění.

Rozsáhlou aféru se zmanipulovanými zápasy odstartovala v pondělí evropská policejní agentura Europol. Podle jejího vyšetřování bylo v Evropě ovlivněno zhruba 380 utkání, které na sázkách vynesly nejméně osm miliónů eur (asi 205 miliónů korun). Dalších minimálně 300 podezřelých utkání se v uplynulých třech letech odehrálo v Africe, Asii a Jižní a Střední Americe. Ovlivňování má na svědomí sázkařský syndikát ze Singapuru, jenž spolupracuje s kriminálními gangy po celé Evropě.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Liga mistrů

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..