Třinec se nevzdal a vyrovnal sérii

PARDUBICE

Východočeši nepředvedli v druhém semifinálovém utkání tak soustředěnou hru jako ve čtvrtek, naopak Třinci se povedl parádní úder, když třemi góly během čtyř minut druhé třetiny rozhodl zápas. Stav série je vyrovnaný a mužstva se stěhují na severní Moravu.

Hosté hned po prvním vážnějším ohrožení branky vedli, Králově střele v přesilovce rozhodčí přisoudili Malinského teč. Hosté ubránili několik oslabení, obstáli i 15 sekund ve třech, ale při další dvojité početní výhodě pálil už přesně k tyči M. Sýkora. Nejlepší domácí bek však utkání s poraněnými kolenními vazy nedohrál a jeho další účast v play-off je značně nejistá. Další slibné šance nevyužili Pištek a Divíšek.

Na ledě vládla nervozita, ve 12. minutě šel za katr už desátý vyloučený hráč a jen v první třetině bylo uděleno celkem 38 trestných minut, přičemž těsně před sirénou sudí přehlédli příliš mnoho hráčů Pardubic na ledě a oprávněně protestující třinecký kapitán Král si vykoledoval osobní trest. Během něj však hosté nasázeli tří góly.

Pardubice stačily jen snížit

Nejprve Marek v přesilovce tečoval pod horní tyčku Žabkovo nahození, po nepřesnosti v pardubické rozehrávce pálil Čakajík, aby před Svobodovou brankou usměrnil dráhu puku do sítě Pavelek a o 68 vteřin později Zadina udělal z obránců solné sloupy. Za stavu 1:4 si trenér Říha vzal oddechový čas a zamíchání sestavou přineslo rychlé snížení, když Kudrna srazil puk ze vzduchu za Lakosilova záda.

Domácí vyráběli další chyby, po jedné z nich Marek v sólu trefil tyčku. Hned po 60 vteřinách třetího dějství však dal třetí pardubický gól Kropáč, který nastoupil až v polovině utkání a hra se nastěhovala výhradně před Lakosila. Třinec bránil obětavě, Lakosil měl 46 zásahů a vedl své mužstvo za úspěchem.

PARDUBICE vs TŘINEC 3:4 (1:1, 1:3, 1:0)