Liga mistrů

Barcelona zavrženého syna Ibrahimovice neuhlídala a přišla o výhru, Bayern převálcoval Starou dámu

2. dubna 2013 22:45 - Praha

Zatímco fotbalisté Barcelony si v samém závěru první čtvrtfinálové partie Ligy mistrů v Paříži zkomplikovali život, neboť dovolili svému zavrženému synovi Ibrahimovicovi, aby nejprve odpověděl na vedoucí gól Messiho a ve čtvrté minutě nastavení připravil vyrovnávací trefu pro Matuidiho, finalista loňského ročníku Bayern Mnichov pojede k odvetě do Itálie s luxusním dvougólovým náskokem. Na domácím hřišti totiž Juventus Turín převálcoval a vyhrál naprosto zaslouženě, takže postup do semifinále se mu doslova vnucuje.

Christian Hartmann, Reuters

Už po čtyřech minutách si v pařížském Parku princů pohrál domácí Argentinec Lavezzi s obranou Katalánců, ale v obrovské příležitosti trefil jen tyč. Pařížský tým, v jehož základní sestavě se objevil Beckham, ale i tak vyprovokoval k ofenzivnímu snažení. Gólman Valdes ovšem zlikvidoval bombu Ibrahimovice z trestného kopu, stejně jako si poradil s několika závary před svou bránou, takže Barcelona přečkala úvod bez problémů a po dvaceti minutách začala sama přebírat herní iniciativu.

On-line z utkání Paris St. Germain - Barcelona zde

Pokusy Iniesty sice ještě cíl nenašly, ale když sedm minut před přestávkou našel Dani Alves přesnou přihrávkou pozapomenutého Messiho, argentinský fotbalový bůh mířil levačkou přesně. Sirigu v bráně domácích neměl proti jeho střele nárok!

Pro francouzský celek pochopitelně tvrdý direkt, z něhož se do přestávky nevzpamatoval, takže Katalánci režírovali zápas k obrazu svému. Ve druhé půli, do níž už zraněný Messi nenastoupil, se o to snažili pochopitelně také, i když Ancelottiho svěřenci postupně přidávali a snažili se alespoň o vyrovnání...

A skutečně se ho dočkali. Jedenáct minut před koncem trefil Thiago Silva tyč, po zmatcích před Valdesem se dostal míč k Ibrahimovicovi a zavržený barcelonský syn ho propálil do sítě. Radost domácích však měla krátké trvání... Sanchéz unikl, italský gólman ve službách Paris SG ho fauloval a z nařízené penalty vrátil Xavi Hernández Barceloně opět vedení.

Španělé ho ovšem neuhájili... Domácí se vrhli do závěrečného náporu, ve čtvrté minutě nastavení vyhrál Ibrahimovic v šestnáctce hlavičkový souboj, Matuidi po jeho přiklepnutí prostřelil za přispění teče Valdese, a zachránil tak pro Paris SG alespoň remízu.

Alaba šokoval Starou dámu

Pro Juventus, který se dostal do čtvrtfinále Ligy mistrů po sedmi letech, začal zápas v Mnichově doslova  šokem. Hned po rozehrání totiž chyboval Pirlo, domácí Schweinsteiger předal míč mladému Rakušanovi Alabovi, jenž ze třiceti metrů za přispění teče jednoho z obránců překvapil Buffona. A to všechno už po šestadvaceti sekundách, což znamenalo devátý nejrychlejší gól v celé historii Ligy mistrů.

On-line ze zápasu Bayern Mnichov - Juventus Turín zde

Pro turínskou Starou dámu, která neprohrála v evropských pohárech na cizích hřištích v devíti předchozích zápasech po sobě, samozřejmě nečekaná rána do vazu. A Italům mohlo být ještě hůř, protože Nizozemec Robben hned poté, co v 16. min. vystřídal zraněného Kroose, měl další obrovskou šanci. Buffon se však vytasil s výtečným zákrokem, při střele Ribéryho o čtyři minuty později si úlevně oddechl, neboť míč těsně míjel tyč. Robben dopadl po půlhodině podobně, takže Juventus chvíle hrůzy přežil a po prvním poločase, jenž se hrál výhradně pod taktovkou Bayernu, prohrával jen jednobrankovým rozdílem.

Po přestávce ovšem finalista loňského ročníku Ligy mistrů svou převahu zúročil. Centrovaný míč totiž Buffon vyrazil jen k Mandžukičovi, který vyzval ke skórování Müllera. Ten se nemohl před prázdnou bránou mýlit, takže Bayern pojede k odvetě s víc než slibným náskokem.

První čtvrtfinále Champions League
Paris St. Germain - Barcelona 2:2
Branky: 79. Ibrahimovic, 90.+4. Matuidi - 38. Messi, 89. Xavi z penalty. Rozhodčí: Stark (Něm.). ŽK: ŽK: Beckham, Matuidi, Ibrahimovic, Sirigu - Mascherano, Alba, Dani Alves. Diváci: 45 000. Poločas 0:1.
Bayern Mnichov - Juventus Turín 2:0
Branky: 1. Alaba, 63. T. Müller. Rozhodčí: Clattenburg (Angl.) ŽK: Mandžukič - Chiellini, Vidal , Lichtsteiner . Diváci: 68 000. Poločas 1:0.