Fořt nedal v Lize mistrů penaltu, bratislavský Slovan ale i v oslabení otočil skóre

Český fotbalista v barvách Slovanu Bratislava Pavel Fořt neproměnil v úvodním utkání 2. předkola Ligy mistrů proti Ludogorci Razgrad penaltu, slovenský šampión přesto v následném oslabení otočil skóre a zvítězil 2:1. Odveta je na programu za týden v Bulharsku.

Radost fotbalistů bratislavského Slovanu.

Vstupní zápas do kvalifikace Ligy mistrů se pro Slovan dlouho nevyvíjel dobře. V 65. minutě brankář Putnocký neudržel střelu z přímého kopu a hostující Mäntylä z dorážky otevřel skóre.

Za tři minuty mohli Bratislavští srovnat z pokutového kopu, ale Fořt nařízenou penaltu neproměnil. Když pak v 81. minutě dostal domácí Grendel červenou kartu, zdálo se, že se slovenskému mistrovi šance na postup vzdalují.

Ale Slovan zvládl poslední minuty na jedničku a zasloužil se o to hlavně střídající Halenár, jenž čtvrt hodiny před koncem nahradil Fořta. Nejprve v 87. minutě srovnal a pak v nastavení z dalšího pokutového kopu dokonal senzační obrat. Přímo na hřišti ho mohl slavit i další český fotbalista v dresu Slovanu Jiří Kladrubský, který odehrál celý zápas.

Naopak dalším dvěma Čechům v dresu maďarského Györu Marku Střeštíkovi a Michalu Švecovi se postup do dalšího předkola výrazně vzdálil. Jejich celek byl doma proti Maccabi Tel Aviv po celý zápas jednoznačně horším týmem a hosté svou velkou střeleckou převahu v závěrečné čtvrthodině vyjádřili dvěma góly.

Švec odehrál celý duel, Střeštíka v 54. minutě vystřídal Trajkovič.

Úvodní zápasy 2. předkola fotbalové Ligy mistrů:
Širak (Arm.) - Partizan Bělehrad 1:1 (0:0)
Branky: 48. Hakobjan - 90.+3 Volkov.
HJK Helsinky - Kalju (Est.) 0:0
Neftči Baku - Skënderbeu Korcë (Alb.) 0:0
Sligo Rovers (Ir.) - Molde (Nor.) 0:1 (0:1)
Branka: 42. Chima.
Elfsborg (Švéd.) - Daugava Riga 7:1 (1:0)
Branky: 20. a 62. Rohdén, 48. vlastní Sokolovs, 61. Nilsson, 68. Bangura, 89. Claesson, 90.+2 Holmen - 78. Iizuka.
The New Saints (Wal.) - Legia Varšava 1:3 (1:0)
Branky: 12. Fraughan - 47. Kucharczyk, 57. Saganowski, 74. Kosecki.
Slovan Bratislava - Ludogorec Razgrad (Bulh.) 2:1 (0:0)
Branky: 87. a 90.+3 z pen. Halenár - 65. Mäntylä.
Györ (Maď.) - Maccabi Tel Aviv 0:2 (0:0)
Branky: 76. Itzhaki, 90.+4 Alberman.
Cliftonville (Sev. Ir.) - Celtic Glasgow 0:3 (0:1)
Branky: 25. Lustig, 31. Samaras, 85. Forrest.