Rubriky:

Liga mistrů

Dali jsme do toho srdce a postoupili zaslouženě, říká spokojený Horváth

24. července 2013 10:20 - Sarajevo

Kapitán Pavel Horváth považoval postup plzeňských fotbalistů přes Željezničar Sarajevo ve 2. předkole Ligy mistrů za zasloužený. Ocenil především to, jak se jeho tým dokázal vypořádat se sedmdesátiminutovým oslabením po brzkém vyloučení Václava Procházky. Viktoria zvítězila 2:1 a v součtu s výhrou 4:3 z úvodního duelu doma prošla do dalšího předkola.

 

www.fcviktoria.cz, ČTK

"Jsem spokojený s tím, jak to probíhalo. První zápas jsme si zavařili. Věděli jsme, čím jsme si ho pokazili. Dneska to byl perfektní výkon v defenzivě. Musím poděkovat celému týmu za nasazení a srdce, které tam bylo vidět," řekl Horváth po zápase.

Svůj tým chválil za to, jak se dokázal vypořádat s dlouhým oslabením. "Ta červená karta mohl být klíčový moment zápasu, ale naštěstí jsme se s tím popasovali velmi dobře," uvedl. "Těch 70 minut v deseti jsme odehráli perfektně. Zaskakovali jsme jeden za druhého, dokázali jsme v určitých fázích kontrolovat balón. Nebylo to nic jednoduchého, stálo to hodně sil. Myslím, že zaslouženě postupujeme," konstatoval Horváth.

Horváth děkoval fanouškům

V závěru ani na chvíli neměl strach, že by Plzeň mohla o postup přijít. "Na konci prvního poločasu dali gól na 2:1, ale to bylo asi tak všechno. Nemyslím si, že by pak měli nějakou vyloženou šanci. Dohrávali jsme to takticky velmi dobře. Posledních patnáct dvacet minut byla od nich už beznaděj. Byli jsme lepší a nakonec jsme měli ještě nějaké šance my," řekl Horváth.

Potěšilo ho, že v bouřícím hledišti sarajevského olympijského stadiónu chvílemi slyšel i hrstku plzeňských příznivců. "Publikum bylo trošku bouřlivější, ale chtěl bych poděkovat našim fanouškům, že jeli takovou dálku. Ve městě to neměli lehké, jsem hrozně rád, že přijeli," dodal Horváth.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..