Rubriky:

Liga mistrů

Bookmakeři otočili a mění odhady. Plzeň podle nich do skupiny LM postoupí

30. července 2013 07:37 - Praha

Zatímco před začátkem nové sezóny sázkové kanceláře fotbalistům plzeňské Viktorie příliš nevěřili, teď mění prognózy a domnívají se, že Západočeši postoupí do základní skupiny Ligy mistrů. Ke snížení kurzu přispělo, že Viktoria ve 3. předkole narazí na estonský klub Kalju, který je považován za outsidera, a v případném závěrečném předkole (play off) by byla nasazená.

 

www.fcviktoria.cz, ČTK

Před vstupem Plzně do kvalifikace Ligy mistrů byl na její postup do základní skupiny u všech sázkových kanceláří kurz vyšší než 2:1. Po vyřazení Željezničaru Sarajevo a papírově snazším losu ale bookmakeři své prognózy otočili.

"Ještě před pár týdny jsme příliš nevěřili, že by Plzeň do Ligy mistrů dokráčela. Situace se ale změnila, pro závěrečné předkolo se rýsují přijatelní soupeři. Dáváme Plzni dobré šance," uvedl vedoucí bookmaker Tipsportu Ladislav Pavlis.

Na postup Viktorie do základní skupiny vypsal Tipsport kurz 1,7:1, na opačnou možnost lze sázet za 1,9:1. Sazka vidí plzeňské šance vyrovnaně, na účast v hlavní fázi momentálně nabízí 1,82:1 stejně jako na vyřazení.

O postupu Plzně přes Kalju nikdo nepochybuje. Viktoria podle názoru bookmakerů nakročí do dalšího kola už v úterý v Estonsku, na její výhru je kurz okolo 1,4:1. Plzeňský úspěch také předpokládá 99 procent tipujících.

Další dva české týmy Jablonec a Liberec se představí ve čtvrtek ve 3. předkole Evropské ligy a sázkové kanceláře příliš nevěří ani jednomu z nich. Favority na postup jsou podle bookmakerů spíše soupeři: na jabloneckého protivníka norský Strömsgodset lze u Fortuny tipovat v poměru 1,71:1, na libereckého soupeře FC Curych se dá vsadit za 1,46:1.

Duel mezi Kalju a Plzní můžete sledovat dnes od 18 hodin v podrobné on-line reportáži na Sport.cz.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..