Jun trefil břevno, Austria Vídeň přesto v předkole Ligy mistrů zvítězila. Necid musel skousnout prohru

Český fotbalista v barvách Austrie Vídeň Tomáš Jun měl v úvodním utkání 3. předkola Ligy mistrů proti islandskému Hafnarfjörduru blízko ke gólu, v 57. minutě nastřelil břevno. Přesto rakouský šampión těsně zvítězil 1:0, když se v první půli trefil Daniel Royer.

Daniel Royer z Austrie Vídeň se raduje z vítězné trefy v duelu proti islandskému Hafnarfjörduru.

Austria od začátku diktovala tempo, z obrovské střelecké převahy ale vytěžila jedinou trefu a za týden v odvetě na Islandu ještě bude muset o postup bojovat. Aktivní Jun odehrál 76 minut, než ho vystřídal Spiridonovič.

Naopak dalšímu českému zástupci, trenérovi Dinama Tbilisi Dušanu Uhrinovi mladšímu, se postup do závěrečného předkola Ligy mistrů velmi vzdálil. Jeho svěřenci doma podlehli Steuae Bukurešť 0:2 poté, co dvakrát skóroval Gabriel Iancu.

Ještě za bezbrankového stavu neproměnil domácí Xisco penaltu. Uhrinovi tak nevyšel souboj se soupeřem z Rumunska, kde v minulosti sám trénoval Temešvár a Kluž.

Střídající Necid obrat nepřinesl

Stejně daleko jako český kouč má k postupu také útočník Tomáš Necid, jehož nový klub PAOK Soluň doma podlehl 0:2 ukrajinskému Metalistu Charkov. Reprezentační útočník se dostal na trávník až jako střídající hráč v 77. minutě, kdy už řecký vicemistr prohrával o dva góly.

Úterní program úvodních zápasů 3. předkola nepřinesl žádné překvapení. Zvítězily favorizované celky PSV Eindhoven, Basilej, Zenit Petrohrad, Dinamo Záhřeb i Lyon, byť poslední čtyři jmenované týmy pouze nejtěsnějším rozdílem 1:0.

Ve středu by se měl představit další Čech obránce Michal Kadlec, jeho Fenerbahce Istanbul začne cestu za postupem do základní skupiny v Rakousku proti Salcburku.