Rubriky:

Liga mistrů

Fotbalová horečka v Plzni. Fanoušci čekali na prodej lístků na Ligu mistrů už od sobotního večera

8. září 2013 14:32 - Plzeň

Stovky nejvěrnějších fanoušků Viktorie Plzeň si v neděli nenechaly ujít začátek prodeje balíčků vstupenek na zápasy v Lize mistrů. Vstupenky na domácí utkání s obhájcem trofeje Bayernem Mnichov, Manchesterem City a CSKA Moskva si mohou jako první zatím koupit držitelé permanentek. Hned první den nakoupili držitelé permanentek bezmála 2300 balíčků vstupenek, řekl ČTK po ukončení nedělního prodeje mluvčí klubu Pavel Pillár.

 

Pavel Němeček, ČTK

Asi šestice fanoušků strávila čekáním na zahájení prodeje 19 hodin od sobotního večera. "Kluci hráli karty, já jsem měl dvě židličky a spal jsem, kamarád si přinesl spacák," řekl ČTK sedmnáctiletý Ondřej, který ve frontě stál od sobotních 18:00, aby získal nejlepší vstupenky. Většina fanoušků se ale začala k pokladnám ve Štruncových sadech scházet až kolem sedmé hodiny ráno a během dopoledne. Až na výjimky na sobě neměli červeno-modré dresy ani šály, otevření pokladen ale krátce před 13:00 přivolávali klubovými pokřiky a skandováním.

Fandové se netajili nadšením nad tím, že nynější atraktivní zápasy Ligy mistrů odehrají jejich oblíbenci na domácím hřišti. Při první účasti v hlavní fázi Ligy mistrů v sezóně 2011/2012 totiž klub hrál v Edenu v Praze, protože stadión ve Štruncových sadech neodpovídal požadavkům soutěže. Nyní po rekonstrukci stadiónu se fandové těší na domácí prostředí. "Je to náš stadión, naše město, náš klub. Stadión je sice menší, ale jsme Plzeňáci a patří to sem," řekl ČTK další z čekajících fanoušků za přizvukování okolo stojících fandů.

Někteří si několikahodinové čekání ve frontě krátili na přinesených židličkách čtením knih a novin, posloucháním hudby nebo rozebíráním fotbalových šancí Viktorie. Nejvíc se těší na příjezd mnichovského Bayernu nebo anglického týmu. Shodují se většinou i v optimistických předpovědích, že Viktoria nakonec skončí ve skupině třetí a na jaře půjde do vyřazovací fáze Evropské ligy. "Já fandím Anglii, takže se těším na Manchester, vyhrajeme tady 1:0. S Bayernem to bohužel vidím 0:2. Ve skupině porazíme Moskvu a postoupíme z třetího místa, půjdeme s panem Vrbou do Evropy," má jasno další z fandů Václav.

Volný prodej v maximální výši 1500 balíčků

Vstupenky se začaly prodávat u třech pokladen. Jako první si mohou koupit po jednom balíčku držitelé permanentek, pro které předprodej skončí v úterý večer. Ceny se pohybují od 3400 do 6900 korun. Zbývající balíčky za 4200 až 8000 korun půjdou do volného prodeje ve středu a každý fanoušek si bude moci koupit po dvou balíčcích.

"Vzhledem k počtu držitelů permanentních vstupenek, velkým nárokům UEFA, soupeřů a pochopitelně i vyšší poptávce obchodních partnerů klubu se dá předpokládat volný prodej v maximální výši 1500 balíčků," uvedl v tiskové zprávě v týdnu mluvčí Viktorie Pavel Pillár. "Zároveň očekáváme, že veškerou kapacitu stadiónu vyprodáme prostřednictvím balíčků, a vstupenky na jednotlivé zápasy tak již nebudou později k dispozici," dodal.

Plzeň vstoupí do Ligy mistrů 17. září domácím zápasem s Manchesterem City. Další utkání v Doosan Areně čekají tým trenéra Pavla Vrby 5. listopadu s Bayernem a 10. prosince s CSKA Moskva.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..