Rubriky:

Liga mistrů

Uhrát ve skupině dvanáct bodů a budu spokojen, žertoval před konfrontací s Citizens plzeňský kapitán Horváth

17. září 2013 18:27 - Plzeň

Vůbec si nepřipouští, co ho čeká. Natož aby kapitán plzeňských fotbalistů Pavel Horváth přemýšlel nad tím, že se v Lize mistrů dostal se svým týmem do skupiny smrti a hned na úvod se střetne s jedním z nejbohatších klubů světa Manchesterem City. Dobrou náladou doslova překypuje. Vtipem srší. Optimismus nerozdává po hrstech, ale přímo po celých náručích...

 

Darko Bandic, ČTK/AP

V konkurenci Citizens, obhájce trofeje mnichovského Bayernu a moskevského CSKA jste vnímání ve skupině jako naprostý outsider, který by také nemusel uhrát ani bod...

Soupeře sice máme těžké a obrovsky kvalitní, ale doufám, že nějaké body uhrajeme. O svou šanci se budeme rvát.

Máte představu, kolik jich bude muset být, abyste byl po skončení bojů ve skupině spokojen?

Alespoň dvanáct. Pochopitelně že jde o nadsázku, protože tak daleko nikdy nepřemýšlím a vždy se koncentruji jen na nejbližší utkání. Teď konkrétně na duel s Manchesterem City, z něhož bych chtěl tři body.

Dost velká troufalost. Vzpomenete si, jak dopadly vaše předchozí klubové konfrontace s anglickým fotbalem ať již v dresu Sparty či Slavie?

Jasně že si pamatuji, jak jsem jednou honil na Arsenalu Walcotta až na umělé trávě. V Plzni máme hřiště menší, takže tak daleko běhat nebudu muset.

Citizens vyznávají technický fotbal, neboť mají mužstvo poskládané z kreativních a technicky vybavených fotbalistů. Který z nich vám imponuje nejvíc?

Jednoznačně Yaya Touré. Je na něm vidět, že před příchodem do Manchesteru prošel i jinými kluby. Má obrovský přehled, klid s míčem...

Dres Citizens obléká i někdejší teplický snajpr Edin Džeko, s nímž jste se potkával ještě v české lize. Věřil jste, že to ze Stínadel dotáhne to jednoho z největších a nejmovitějších klubů světa?

Myslel jsem, že to dopadne obráceně, jenže on je teď v City a já v Plzni. Ale je pochopitelné, že si na něho pamatuji, protože už v Teplicích dával hodně gólů. Pomohlo mu i angažmá v bundesligovém Wolfsburgu, takže se z něho stal velký pojem. nejen u nás, ale i v celém evropském fotbale.

Po Barceloně a AC Milán, tedy klubech, s nimiž jste se utkali při premiérovém startu v Lize mistrů, narazíte na dalšího klubového obra. Dají se tito tři velikáni nějak srovnat?

Všechny tři kluby jsou malinko jinde než my. Zázemím počínaje a dalšími věcmi konče. Fotbal se ale hraje na hřišti a my uděláme vše pro to, abychom Citizens potrápili a zápas odehráli se vztyčenou hlavou.

Jistou výhodou může pro vás představovat návrat do Plzně, protože v premiérové sezóně v Champions League jste museli vzít za vděk azylem v pražském Edenu...

Situace se opravdu malinko změnila. Hrajeme sice na menším stadiónu než v Praze, ale zase jsme doma. Zájem o zápas je skutečně obrovský, takže třeba pro mě nebylo lehké podělit vstupenkami všechny kamarády a známé. Domácí prostředí proto vnímám to jako obrovskou odměnu pro nás hráče, vedení i celý klub za to, co se v Plzni pro fotbal a s fotbalem udělalo.

zp, Sport.cz

Jak dopadne zápas Plzeň - Manchester City?

Zrušit


Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..