Rubriky:

Liga mistrů

Nešlo o snadný zápas, proto je výhra tak důležitá, pravil kouč Citizens a netvářil se přitom diplomaticky

18. září 2013 00:11 - Plzeň

Víc si snad ani nový kouč ve službách Manchesteru City Manuel Pellegrini přát nemohl. Pohodová tříbranková výhra nad Plzní v premiérovém utkání základní skupiny Champions League mu ke spokojenosti bohatě postačovala, neboť pro něho bylo důležité hlavně to, aby jeho celek vstoupil do Ligy mistrů vítězně. A jeho svěřenci naplnili, co před konfrontací s Viktorií slíbili - chilskému kouči dali tříbodový dárek k jeho pondělním šedesátinám.

 

Petr Eret, ČTK

Musíte být velice spokojený, protože lepší vykročení do Ligy mistrů jste si nemohl přát...

Je důležité začít Ligu mistrův výhrou. Zvláště, když nešlo o snadný zápas. Plzeň je skvělý tým, takže jsme samozřejmě s vítězstvím a třemi body spokojeni.

V první půli jste ale naplno nehráli a prosadit se nedokázali. Zato po změně stran přišel bleskový obrat. Co k němu vedlo?

Už do přestávky jsme si vytvořili tři jasné šance, ale nedali jsme gól. Ve druhé půli jsme se snažili zrychlit hru a vytvořit si prostor, takže jsme jen dokonali, co jsme v prvním poločase načali.

Dokážete si představit, co by se dělo, kdybyste v Plzni nevyhráli?

Nezajímají nás žádná kdyby...Výhra je pro nás důležitá, neboť v Lize mistrů nejsou snadné zápasy. Zvláště o venkovních to platí.

Takže skutečně nemyslíte, že vítězství nad českým mistrem bylo až příliš jednoduché a pohodové?

Vůbec se nedomnívám, že by šlo o snadný zápas. V první půli hrála Plzeň velice dobře

Tentokrát měl Agüero tah na bránu a zbytečně nepadal, jak je u něho v Premier League zvykem. To je vaše práce?

Agüero nepadá nikdy schválně.

Do zápasu jste nakonec přece jen nasadil Kompanyho, jenže se zdálo, že v poslední čtvrthodině kulhá a že by tudíž nemusel být na nedělním derby s Manchesterem United v pořádku...

Ptal jsem se ho, zda nechce střídat, ale tvrdil, že se cítí dobře a žádné zdravotní problémy nemá.

V předchozích dvou letech si vedl Manchester City v základní skupině Ligy mistrů hodně rozpačitě, tentokrát premiérový duel zvládl. Bude na vás nyní menší tlak, než v minulosti?

Pochopitelně, protože naše sebevědomí se zvýšilo, což platí o mužstvu i nás všech kolem. Před nedělním derby s Manchesterem United je důležité, že jsme vyhráli venku a dáli tři góly.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..