Čech ve čtvrtfinále Ligy mistrů, Chelsea vyřadila Barcelonu

Nebývalou kanonádu přinesly odvetné zápasy osmifinále Ligy mistrů. Chelsea s Petrem Čechem v brance zvládla na Stamford Bridge duel s Barcelonou a po výhře 4:2 si zajistila postup. Do další fáze soutěže jde i Olympique Lyon po spektakulárním vítězství 7:2 nad Werderem Brémy a AC Milán, jenž i napodruhé zdolal Manchester United.

Z utkání Chelsea s Barcelonou uběhlo devatenáct minut a soupeř z Katalánska byl zralý na ručník. Londýňané i bez Drogby a Robbena hnaní jendobrankovou ztrátou totiž vytěžili z minima maximum a brankář Barcelony Valdés lovil hned třikrát míč ze své svatyně.

Skvělý úvod domácích potvrdil hned v osmé minutě Gudjohnsen, jenž si pohrál s obráncem i gólmanem Barcelony po výborně načasované přihrávce Kežmana. O devět minut později zatloukl bez problémů druhý hřebíček dorážející Lampard po akci rozjeté Colem. Tentýž hráč měl prsty i ve třetím gólu, když poslal přesným pasem do stoprocentní šance Duffa.

Hosté se po drtivém úvodu dostali do hry zásluhou Ronaldinha, jemuž se podařilo proměnit pokutový kop odpískaný po ruce Ferreiry. Petr Čech sice vystihl směr rány brazilského kouzelníka, ale gólu zabránit nedokázal. Ronaldinho si navíc pohrál s nervy českého gólmana o jedenáct minut později, kdy vyslal nedůraznou střelu přes clonu hráčů a šokovaný Čech mohl jen sledovat, jak přesně umístěný míč plachtí do zívající branky.

:. ANKETA
Postoupila Chelsea do čtvrtfinále Ligy mistrů zaslouženě? Hlasujte v anketě na konci článku.

Fantastický zápas v těch chvílích naplňoval proroctví o předčasném finále a nebýt skvělého Čecha, mohla Chelsea o postupu jen snít. Rekordman Premier League v neprůstřelnosti vytáhl z pod břevna Eto'ovu ránu a Dekův přímý kop. Na čáře zastavil Puyolovu hlavičku a při Iniestově střele jej zachránila tyč. Na druhé straně trefil brankovou konstrukci Cole.

Jeho spoluhráče to přestalo mrzet ve chvíli, kdy Terry dopravil po rohu míč do barcelonské branky počtvrté. Marně hosté protestovali, že mu Ricardo Carvalho pomohl, když držel gólmana Valdése. Kouč José Mourinho tak pořád živí naději, že ve třech letech po sobě získá tři velké trofeje.

Lyon zostudil Brémy

Fotbalisté Lyonu své fanoušky od podobného thrilleru ušetřili. V prvním zápase nastříleli v Brémách Werderu tři branky, doma soupeře zostudili daleko víc. Německému mistrovi nasypali sedm branek, a přidali tak dvě oproti poslednímu domácímu vystoupení v soutěži, kdy na Stade Gerland rozdrtili Spartu. Hattrickem se blýskl Wiltord.

Ve třech zápasech, které se v úterý hrály, útočníci fotbalovým kořením nešetřili. Padlo celkem sedmnáct gólů, ale zápas AC Milán s Manchesterem k celkovému počtu přispěl minimálně. V defenzivní partii našel stejně jako před dvěma týdny cestu do sítě jen Argentinec Crespo, který hlavou trefil ideální centr Cafúa.

Inter Milán bude hrát odvetu s Portem o týden později než ostatní. Spolu s AC Milán, s nímž se dělí o San Siro, totiž má naplánován druhý zápas na doma a UEFA nedovoluje, aby se na témže hřišti hrálo ve dvou dnech po sobě.

Liga mistrů - odvety osmifinále
Chelsea - Barcelona 4:2 (3:2)
Branky: 8. Gudjohnsen, 17. Lampard, 19. Duff, 76. Terry - 27. z pen. a 38. Ronaldinho. Rozhodčí: Collina (It.). Diváci: 41515.
První zápas 1:2, postoupila Chelsea
AC Milán - Manchester United 1:0 (0:0)
Branka: 61. Crespo. Rozhodčí: Fandel (Něm.). Diváci: 79103.
První zápas 1:0, postoupil Milán
Olympique Lyon - Werder Brémy 7:2 (4:1)
Branky: 8., 55. a 64. Wiltord, 17. a 30. Essien, 60. Malouda, 80. Berthod z pen. - 32. Micoud, 57. Ismaël z pen. Rozhodčí: Ivanov (Rus.). Diváci: 38.922.
První zápas 3:0, postoupil Lyon