Arsenal oplatil Dortmundu v Lize mistrů porážku, Messi řádil. Atlético má jistý postup

Dortmund

Fotbalisté Arsenalu zvítězili ve středečním utkání základní skupiny Ligy mistrů na hřišti Borussie Dortmund 1:0 a svému soupeři vrátili porážku z předchozího vzájemného duelu v Londýně. Pikantní souboj odehrál Tomáš Rosický, který se poprvé jako hráč Gunners vrátil na místo, kde v minulosti strávil více než pět let. Barcelona díky dvěma gólům Lionela Messiho porazila AC Milán 3:1. Jistý postup do osmifinále milionářské soutěže má Atlético Madrid, které na stadiónu Vicenteho Calderóna rozstřílelo Austrii Vídeň 4:0.

Stoper Borussie Dortmund Sokratis Papastathopoulos si kryje míč před Tomášem Rosickým z Arsenalu.

Atlético se proti vídeňskému outsiderovi skupiny G prosadilo třikrát už během první půle. Přesně mířili Miranda, Raúl García a Filipe Luis. V závěru druhého poločasu uzavřel debakl nejlepší střelec týmu Diego Costa, jenž ještě předtím neproměnil penaltu. Český forvard Tomáš Jun zůstal jen na lavičce Austrie. Rakouský mistr ani počtvrté neskóroval a zůstává mu jediný bod.

Rosický znovu nastoupil v základní sestavě Arsenalu, kterému se ve Vestfálsku dlouho nedařilo. Hned první větší šanci hostů ale v 62. minutě hlavou proměnil ve vedoucí gól záložník Ramsey.

Borussia utrpěla vůbec první domácí ztrátu v sezóně a nevyšla jí oslava jubilejního stého utkání v Lize mistrů. Kanonýři se dostali s devíti body do čela skupiny F. Na druhém místě je Neapol po domácí výhře 3:2 nad Marseille, Dortmund je třetí a Olympique bez bodu poslední.

Eto'o se dvakrát trefil

Chelsea si opět poradila se Schalke a předchozí výsledek 3:0 zopakovala na stadiónu Stamford Bridge. Svěřenci Josého Mourinha potřetí za sebou naplno bodovali a pojistili si první pozici ve skupině E.

Blues poslal v Londýně do vedení po půl hodině hry Eto'o, který využil minelu brankáře Hildebranta při výkopu. Kamerunský útočník se podruhé prosadil krátce po přestávce, v 83. minutě zpečetil triumf třetím zásahem střídající Ba.

Barcelona na Nou Campu poprvé překonala milánskou obranu po půl hodině. Abate fauloval v šestnáctce Neymara a nařízenou penaltu suverénně proměnil Messi. Argentinec přerušil sérii tří soutěžních zápasů bez gólu.

Za deset minut zvýšil z Xaviho přímého kopu hlavou Busquets. AC zdramatizoval duel těsně před pauzou, kdy si po akci Kaká vstřelil vlastní branku Piqué. Katalánci dominovali i po změně stran, ale pojistku přidal až sedm minut před koncem po kombinaci se střídajícím Fábregasem opět Messi. Ten si polepšil v tomto ročníku LM na šest branek.

4. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:
Skupina E:
Chelsea - Schalke 3:0 (1:0)
Branky: 31. a 54. Eto'o, 83. Ba. Rozhodčí: Oddvar Moen (Nor.). Diváci: 41.194.
Basilej - Steaua Bukurešť 1:1 (0:1)
Branky: 90.+1 Sio - 17. Piovaccari. Rozhodčí: Benquerenca (Portug.). Diváci: 30.704.
Skupina F:
Dortmund - Arsenal 0:1 (0:0)
Branka: 62. Ramsey. Rozhodčí: Kuipers (Niz.). Diváci: 65.829.
Neapol - Marseille 3:2 (2:1)
Branky: 24. a 75. Higuaín, 22. Inler - 10. A. Ayew, 64. Thauvin. Rozhodčí: Karasev (Rus.). Diváci: 39.148.
Skupina G:
Atlético Madrid - Austria Vídeň 4:0 (3:0)
Branky: 11. Miranda, 25. Raúl García, 45. Filipe Luis, 82. Diego Costa. Rozhodčí: Vad (Maď). Diváci: 29.841.
Zenit Petrohrad - FC Porto 1:1 (1:1)
Branky: 28. Hulk - 23. Lucho González. Rozhodčí: Hagen (Nor.). Diváci: 17.786.
Skupina H:
FC Barcelona - AC Milán 3:1 (2:1)
Branky: 30. z pen. a 83. Messi, 40. Busquets - 45.+1 vlastní Piqué. Rozhodčí: Mažič (Srb.). Diváci: 80.517.
Ajax Amsterdam - Celtic Glasgow 1:0 (0:0)
Branka: 51. Schöne. Rozhodčí: Aytekin (Něm.). Diváci: 59.908.