Rubriky:

Liga mistrů

Žádná nostalgie Vrbu nepřepadla. Je rád za cestu do Mekky fotbalu a říká: Třeba ještě Plzeň povedu

27. listopadu 2013 15:21 - Manchester

Poslední utkání v roli plzeňského trenéra na hřišti soupeře v evropských pohárech čeká ve středu večer Pavla Vrbu. Západočechy povede do bitvy v Manchesteru proti místnímu City. Pak etapu spojenou s klubem z města piva uzavře dvěma domácími duely s Příbramí a následně s CSKA Moskva, v polovině prosince pak odejde k reprezentaci. „Žádná nostalgie mě nepřepadla," ujišťoval devětačtyřicetiletý trenér v tiskovém středisku anglického klubu s blížícím se výkopem středečního duelu (20:45).

 

Petr Eret, ČTK

Pomůže zápas na Manchesteru City bez ohledu na výsledek Plzni do budoucnosti?

V Evropě je deset top mužstev, která nemají konkurenci a nikdo se s nimi nemůže měřit. Mezi vyvolené patří Bayern i Manchester City, které máme ve skupině Ligy mistrů. Situace je pro nás těžká. Už postup do skupiny byl úspěchem. Dvakrát z posledních tří let jsme byli v hlavní fázi Ligy mistrů a jsme rádi za každou podobnou zkušenost. Doufám, že budeme v příštích sezónách pravidelně účastníky skupinové fáze evropských pohárů.

Ukaž, že rozumíš fotbalu. Vyzvi ostatní na souboj a vyhraj skvělé ceny. Hraj Fantasy fotbal!

Mluvíte v množném čísle, ale v polovině prosince Plzeň opustíte a zamíříte k reprezentaci. Nepřepadá vás před posledním zápasem na hřišti soupeře v evropských pohárech jistá nostalgie?

Před týdnem jsem určitým způsobem rozhodl o své budoucnosti, jde o moji osobní věc. Každopádně věřím, že Plzeň bude dál pokračovat v určité úspěšnosti. A možná ještě někdy účinkování v Evropě se západočeským klubem zažiju. Třeba se do Plzně vrátím a zápasů v Lize mistrů či Evropské lize bude ještě spousta. Určité období končí, což však neznamená, že se s Plzní rozcházím ve zlém. Situace se radikálně uklidnila, komunikace mezi všemi v klubu se změnila a můj odchod nebude tak horký. V Plzni jsem zažil nějaké období, které bylo mimořádné, ale kapitolu Viktoria vůbec neuzavírám.

Prožíváte s vědomím blížícího se konce zápasy intenzivněji?

Stejně. Jde o důležitá utkání, v nichž chceme uspět.

Jste rád, že poslední zápas na hřišti soupeře v evropských pohárech vyšel právě na Anglii?

Na ostrovech se představíme poprvé. Vždy jsme toužili po zápase v Anglii, utkání s Manchesterem City na jeho půdě bude svátek. Jsem zvědavý, jak duel zvládneme. A jsem moc rád, že Anglii zažiju. Je to Mekka fotbalu. Pro mě, pro hráče i všechny v klubu půjde o velký zážitek.

Nebylo by pro vás příjemnější absolvovat poslední zápas na hřišti soupeře s protivníkem, jemuž můžete spíše vzdorovat a máte větší naději na úspěch?

Já hlavně věřím, že budeme hrát desátého prosince doma o postup do Evropské ligy a pokud se nám podaří vybojovat třetí místo, budu hodnotit naše účinkování v podzimní Evropě jako úspěšné. Třetí místo ve skupině v součtu s šesti vyhranými zápasy v předkolech Ligy mistrů by znamenalo maximální spokojenost.

V jakém rozpoložení váš tým nastoupí do zápasu?

Říjen pro nás nebyl úplně úspěšný, ale v listopadu už zase vyhráváme. A zlepšily se nejen výsledky, ale rovněž herní projev. Snad nám to vydrží do konce sezóny.

Takže vás nepřepadají pochybnosti a obavy, aby zápas neskončil stejně jako představení na hřišti Bayernu Mnichov, kde jste schytali pětibrankový příděl?

Na Bayernu jsme byli hodně ustrašení. Šlo o jedno z nejbojácnějších vystoupení Plzně za poslední čtyři roky. Možná mělo vliv, že polovina hráčů nehrála Ligu mistrů před dvěma lety, neprošla zkušeností s Barcelonou či AC Milán. Respekt a prostředí nás hodně svazovaly. Jsme bohatší právě o zmíněnou zkušenost. Jednu velkou ránu už jsme dostali. I proto věřím, že se Mnichov nebude opakovat.

Radek Malina (Manchester), Sport.cz, Právo

Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Liga mistrů 2020/21

Liga mistrů 2020/21 začíná 20. října prvními osmi zápasy, o vítězi se rozhodne 29. května 2021. Finálový zápas bude hostit Atatürkův olympijský stadion v Istanbulu. Obhájcem titulu je německý gigant Bayern Mnichov.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..