Rubriky:

Liga mistrů

Gól v poslední minutě jsem předpověděl, chlubil se Limberský

11. prosince 2013 15:03 - Plzeň

Fotbalový obránce Viktorie Plzeň David Limberský (30) si může otevřít věštírnu. V pondělí předpověděl, že úterní zápas Ligy mistrů s CSKA Moskva rozhodne gól v poslední minutě, což se naplnilo.

 

Michal Kamaryt, ČTK

Umíte se představit lepší tečku za podzimem?

Ne... To fakt neumím. Tohle byla paráda. Už v pondělí jsem říkal v předzápasových rozhovorech, že by bylo nejlepší dát vítězný a postupový gól v devadesáté minutě. To se naplnilo. Je to splněný sen nás všech.

Ukaž, že rozumíš fotbalu. Vyzvi ostatní na souboj a vyhraj skvělé ceny. Hraj Fantasy fotbal!

Nepropadali jste panice, když Musa poslal CSKA do vedení a sen se v tu chvíli hodně vzdálil?

Nebyl to příjemný pocit, ale nehodili jsme flintu do žita. Hráli jsme hodně riskantně. Mohli nás ztrestat i víc. To se ale nestalo. Naopak dostali červenou kartu a my jsme se o to víc tlačili dopředu. Hráli jsme vabank a krásně jsme to otočili v té poslední minutě. Klobouk dolů před celým týmem.

Věřili jste vůbec, že se to může povést?

Normálně nevěřím, že může padnout tak důležitý gól v poslední minutě. Ale klukům jsem po utkání řekl, že jsme tomu tentokrát skutečně věřil do posledního okamžiku... Je to neskutečný pocit, že se to povedlo.

Prohrálo si CSKA zápas i svojí nedisciplinovaností?

Myslím si, že ano, protože kdyby hráli v jedenácti, měli bychom to mnohem těžší. Jak Dzagojev tak Wernbloom se nechali úplně zbytečně vyloučit. Hlavně to první vyloučení nám hodně pomohlo. Bylo to ve chvíli, kdy jsme prohrávali. Ten moment nás správně nakopl a zápas jsme otočili.

Co byste udělali hráči, který by takhle oslabil vaše mužstvo?

Je to zkrat. Něco podobného udělal Marek Bakoš, když jsme hráli Evropskou ligu na Schalke. Nikdo mu to ale nevyčítal. Byli jsme zklamaní, ale fotbalový život jde dál. My jsme mu to odpustili a on si to odpracoval na hřišti. Jak si to Moskvané vyřídí mezi sebou, nás netrápí.

Druhé červené předcházela strkanice, když hosté měli zahrávat přímý volný kop. Co se tam stalo?

Vůbec nevím. Neviděl jsem to dobře. Mám dojem, že se Wernbloom po našem hráči ohnal. Jasná červená. Tekly jim nervy, prohrávali a měli poslední standardku.

Měli jste strach, že z ní mohou vyrovnat a postoupí na váš úkor?

Jasně že měli. Bylo to v nebezpečném prostoru. Ani mi nepřišlo, že to byl faul. Jen jsme se modlili, aby trefili zeď nebo balón chytil Matúš Kozáčik. Vyšlo to první.

Tohle byla geniální rozlučka pro trenéra Vrbu...

Říkal jsem mu, že to snad ani není možné. Neuvěřitelný zápas a fantastický pocit. Takový scénář by asi napsal málokdo. Zažili jsme s ním spoustu úspěchů, které si nejspíš uvědomíme až po kariéře, protože to, co se děje poslední čtyři roky, je jedním slovem pohádka...

Už jste se s ním rozloučili?

To přijde na společném posezení, kde mu předáme naše překvapení.

Kam byste tento postup zařadil?

Byl nejvydřenější, protože v Evropské lize jsme si ho zajistili minule kolo před koncem, totéž při předchozí Lize mistrů, kdy jsme si ho uhráli v předposledním kole doma s AC Milán. Teď přišel až v devadesáté minutě.

Překonali jste i český rekord třetím postupem v řadě...

Tak to nebereme, nám šlo také o koeficient, abychom ho vylepšili.

Karel Felt, Právo

Zrušit


Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..