Rubriky:

Liga mistrů

Potrestaný Mourinho bude zápas v Mnichově sledovat na stadiónu

11. dubna 2005 13:42 - PRAHA

Potrestaný trenér fotbalistů Chelsea José Mourihno se rozhodl, že odvetný zápas čtvrtfinále Ligy mistrů v Mnichově bude sledovat z hlediště Olympijského stadionu. Portugalský kouč nemůže svůj tým vést ve dvou zápasech evropských pohárů. Minulou středu utkání Chelsea proti Bayernu Mnichov v Londýně sledoval v televizi ve fitness centru nedaleko stadiónu, ale odvetu chce vidět na vlastní oči.

"Už jsem se rozhodl, co budu dělat v úterý. Půjdu někam na stadión. Budu v ochozech, lóži nebo na V.I.P. tribuně," řekl Mourinho stanici BBC. "Čeká nás hodně složitý zápas. Ať nám dají gól úplně na začátku nebo později, bude to pro nás pořád velmi těžké," uvedl potrestaný kouč.

Mourinho pyká za své chování po prvním utkání osmifinále Ligy mistrů v Barceloně. Tehdy obvinil domácího trenéra Franka Rijkaarda z toho, že se v poločase v šatně rozhodčích snažil ovlivnit Švéda Anderse Friska. UEFA udělila Mourinhovi pokutu a navíc jej potrestala tím, že mu na dva následující zápasy zakázala vstoupit na lavičku svého týmu.

Chelsea bez svého kouče první čtvrtfinálový zápas zvládla a Bayern na domácím hřišti porazila 4:2. "Snažil jsem se tým dobře připravit na všechny možné situace, ale bylo to pro mě velmi, velmi těžké," řekl Mourinho.

"Musíte koučovat hráče, asistenty a všechny lidi okolo, protože tam během zápasu nebudete. Bylo to i celkem zábavné. Ale na druhou stranu to je složité právě v tom, že pak nejste přímo u zápasu," prohlásil Portugalec. Po prvním utkání s Bayernem musel odrážet spekulace, že navzdory zákaz dával asistentům rady přes kondičního trenéra.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..