Rubriky:

Liga mistrů

Chelsea podle britského tisku stupňuje válku s UEFA

12. dubna 2005 10:04 - PRAHA

Trenér Chelsea José Mourinho podle úterního britského tisku vystupňoval válku s Evropskou fotbalovou unií UEFA. Před dnešní čtvrtfinálovou odvetou Ligy mistrů s Bayernem Mnichov poslal na tiskovou konferenci kondičního trenéra Ruie Fariu a náhradníka, který za tým letos odehrál tři minuty.

Zástupce UEFA Wolfgang Eichler zuřil, ale přiznal, že unie je v podstatě bezmocná. Pravidla stanoví, že klub má na setkání s novináři poslat člena trenérského týmu a jednoho hráče. Jen se předpokládá, že to bude hlavní trenér a některý ze špičkových fotbalistů. "Nemůžeme je k ničemu nutit. Není za to žádný trest," řekl Eichler a poukázal na postoj Bayernu, který na tiskovku poslal hlavního trenéra a kapitána týmu.

Faria je mužem, který byl v tisku obviněn, že během prvního zápasu s Bayernem předával na lavičce Mourinhovy pokyny. Hlavní trenér má totiž od UEFA za své chování zákaz vést tým ve dvou zápasech Ligy mistrů.

Mourinho nepřišel na protest proti zákazu

Mourinho nepřišel na protest proti zákazu ani na tiskovou konferenci před týdnem. Dnešní The Sun cituje nejmenované zdroje v klubu, podle nichž pokud chce UEFA "hrát tvrdě", je Chelsea připravena být stejně tvrdá.

Podle listu The Daily Telegraph by cynici řekli, že kontroverze před důležitým zápasem jsou prostě součástí Mourinhova bitevního plánu. Vytvářejí nepříjemné titulky v novinách, a to prospívá jeho snaze jít do zápasu jako horší.

Mourinho je totiž zastáncem školy kouče Manchesteru Alexe Fergusona, že pochvalné titulky hráče oslabují. List ale soudí, že podobné hrátky jsou vzhledem k motivaci hráčů Chelsea zcela zbytečné.

Další výpad proti UEFA

Také The Times se domnívá, že Mourinho prostě narežíroval další výpad proti UEFA. Faria věnoval podstatnou část tiskovky slovním útokům na unii. "Jakékoli předstírání snahy o překonání trhlin ve vztazích mezi Chelsea a UEFA v té chvíli padlo," uvedl list.

The Guardian napsal, že dnešní výsledek Chelsea bude sice jedním z těch, které určí celkové vyznění sezony, "ale José Mourinho není tak ponořený do snahy porazit Bayern Mnichov, aby zapomněl na svůj duel s UEFA". Podle deníku se dá očekávat, že Mourinho bude nadšen nepřátelskou reakcí UEFA a její bezmocí.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..