Rubriky:

Liga mistrů

Trenér Mancini si stěžuje, že Inter dostal vysoký trest

17. dubna 2005 14:44 - PRAHA

Trenér milánského Interu Roberto Mancini kritizoval výši trestu, který klub dostal za výtržnosti fanoušků při úterním zápase Ligy mistrů s AC Milán od Evropské fotbalové unie UEFA. Čtvrtfinálová odveta se nedohrála kvůli světlicím létajícím na trávník, jedna z nich zasáhla brankáře AC Didu.

Inter podle pátečního verdiktu disciplinární komise UEFA zápas prohrál kontumačně 0:3, musí zaplatit pokutu 300.000 švýcarských franků a čtyři utkání evropských soutěží odehraje před prázdnými tribunami. Na další dva zápasy mu UEFA může zavřít stadion, pokud se jeho fanoušci v následujících třech letech dopustí velkých výtržností.

Mancini odmítá názor některých médií, že vedení evropského fotbalu bylo shovívavé. "Co víc nám mohli udělat?" řekl rozhořčeně. "Čtyři zápasy za zavřenými dveřmi jsou moc. Klub a spousta fanoušků neměly s těmi problémy nic společného a budou pykat," uvedl na tiskové konferenci.

Kouči se nelíbí princip kolektivní viny. "Co se stalo, se nemělo stát. Je nám to velmi líto, protože fotbal by měla být zábava v případě výhry i porážky. Ale jen pár lidí udělalo chyby, velmi závažné chyby, a my všichni za to platíme," připomněl.

Trenér vyřazeného týmu kritizoval i reakci italských médií a veřejnosti. "Nelíbí se mi, že kdykoliv se něco podobného přihodí, vylezou všichni moralisté. Neudělalo se prakticky nic, aby se tomu zabránilo, jen se o tom hodně mluví," dodal.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..