Manchester Utd. - Bayern 1:1Bayern remizoval na Old Trafford s Manchesterem United. Porážku Barcelony odvrátil Neymar

58. Vidič 1 : 0
67. Schweinsteiger 1 : 1

Manchester

Dva nerozhodné výsledky přinesly úvodní čtvrtfinálové duely fotbalové Ligy mistrů. Obhájce trofeje Bayern Mnichov sice na Old Trafford prohrával, ale nakonec vybojoval s Manchesterem United pro odvetu nadějnou remízu 1:1. Červenou kartu dostal těsně před koncem zápasu autor vyrovnávacího gólu Bastian Schweinsteiger. V souboji aktuálně nejlepších týmů španělské ligy remizovala Barcelona na Nou Campu s Atlétikem Madrid 1:1.

Barcelonský Neymar se raduje z gólu proti Atlétiku ve čtvrtfinále Ligy mistrů.

Bayern měl od úvodu převahu, ale první velkou šanci si vypracoval až po půlhodině hry. Povedenou střelu Robbena však vytěsnil brankář De Gea. Pět minut před pauzou se ještě více blýskl hostující gólman Neuer, který zlikvidoval Welbeckův lob po samostatném úniku.

V první pětačtyřicetiminutovce sice měl německý mistr osmdesátiprocentní držení míče, ale v 58. minutě otevřel skóre Manchester. Po rohovém kopu se hlavou prosadil nepokrytý kapitán Vidič.

Radost domácích na stadiónu Old Trafford vydržela jen devět minut, než po přiklepnutí střídajícího Mandžukiče vyrovnal tvrdou střelou Schweinsteiger. Ten však musel ze hřiště předčasně, protože v poslední minutě byl vyloučen po druhé žluté kartě za faul na Rooneyho. Krátce předtím ještě těsně minul branku aktivní Robben. Bayernu skončila série osmi venkovních výher v LM.

Atlético neudrželo vedení na Nou Campu

Barcelona i Atlético už v první půlhodině přišly o zraněné klíčové hráče. Z domácího týmu odstoupil stoper Piqué, nuceně ze hřiště poté musel i nejlepší střelec hostů Diego Costa.

V úvodním poločase premiérového evropského souboje španělských rivalů byl vidět útočník Atlética Villa. Bývalý hráč Barcelony nejprve na začátku těsně přestřelil branku a pak dalekonosnou ranou protáhl gólmana Pinta.

Madridskému lídrovi španělské ligy se povedl vstup do druhého poločasu a v 56. minutě se ujal vedení. Costův náhradník Diego na pravé straně napřáhl a krásně trefil horní růžek.

Barcelona odpověděla v 71. minutě. Iniesta našel povedeným pasem za obranu Neymara a brazilský útočník zakončil přesnou střelou na zadní tyč.

Katalánci v závěru mohli ještě utkání otočit, ale hosty podržel brankář Courtois. Belgická reprezentační jednička se zaskvěla proti ráně Iniesty i přímému kopu Messiho. Duel Barcelony s Atléticem tak počtvrté za sebou skončil remízou.

Liga mistrů, úvodní čtvrtfinálové zápasy:
Manchester United - Bayern 1:1
Branky: 58. Vidič - 67. Schweinsteiger. Rozhodčí: Velasco Carballo - Alonso, Yuste (všichni Šp.). ŽK: Valencia - Schweinsteiger, Mandžukič, Martínez. ČK: 90. Schweinsteiger. Diváci: 75.199.
Manchester: De Gea - Jones, Ferdinand, Vidič, Büttner (74. Young)- Fellaini, Carrick, Giggs (46. Kagawa) - Valencia, Rooney, Welbeck (85. Hernández). Trenér: Moyes.
Bayern: Neuer - Rafinha, Martínez, Boateng, Alaba - Lahm, Schweinsteiger - Robben, Kroos (74. Götze), Ribéry - Müller (63. Mandžukič). Trenér: Guardiola.
Barcelona - Atlético Madrid 1:1
Branky: 71. Neymar - 56. Diego. Rozhodčí: Brych - Borsch, Lupp (všichni Něm.). ŽK: Alba, Iniesta - Koke, Gabi, Arda Turan, Juanfran, Diego, Sosa. Diváci: 79.941.
Barcelona: Pinto - Alves, Piqué (12. Bartra), Mascherano, Alba - Xavi, Busquets, Fábregas (68. Sánchez) - Neymar, Messi, Iniesta. Trenér: Martino.
Atlético: Courtois - Juanfran, Godín, Miranda, Filipe Luís - Gabi, Tiago - Arda Turan (78. C. Rodríguez), Villa (71. Sosa), Koke - Diego Costa (29. Diego). Trenér: Simeone.