Rubriky:

Liga mistrů

Hluboce nespravedlivé! Legia požaduje, ať o postupu rozhodne dodatečný zápas s Celticem

10. srpna 2014 17:03 - Varšava

Nechtějí se smířit s tím, že by kvůli neoprávněnému nasazení obránce Bartosze Bereszynského na poslední čtyři minuty odvety třetího předkola Ligy mistrů proti Celticuměli přijít o šanci zahrát si play off o postup do hlavní fáze soutěže. Vedení Legie Varšava nejprve oznámilo, že se proti rozhodnutí UEFA odvolá k Mezinárodní sportovní arbitráži v Lausanne, teď ale přichází s jiným návrhem.

 

Czarek Sokolowski, ČTK/AP

Polský mistr si sice po výhře 4:1 doma a následně i 2:0 v Celtic Parku vybojoval senzační, ale zasloužený postup, radoval se z něj ale jen chvíli. Pouhou hodinu před pátečním losem 4. předkola totiž UEFA rozhodla, že kvůli neoprávněnému nasazení Bartosze Bereszynského kontumuje odvetu 3:0 ve prospěch Skotů, kteří tak nakonec postoupili zásluhou pravidla o počtu vstřelených branek na hřišti soupeře.

Varšavský celek nyní navrhuje, aby o postupujícím rozhodl dodatečný zápas. „Utkejme se ve Varšavě nebo Glasgowě a vyřešme tuhle záležitost se ctí," cituje BBC dopis jednoho ze spolumajitelů Legie Dariusze Mioduského, který trest od UEFA nazval „hluboce nespravedlivým a jdoucím proti duchu fair play".

Páteční los ve švýcarském Nyonu rozhodl, že soupeřem Celticu o postup do hlavní fáze Ligy mistrů bude slovinský Maribor, zatímco Legia si o vstupenku do Evropské ligy zahraje s s Aktobe z Kazachstánu.

škv, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..