Rubriky:

Liga mistrů

Baroš věří, že jeho šance přijde v dalším zápase

14. července 2005 16:35 - PRAHA/LIVERPOOL

Na lavičce strávil zápas 1. předkola Ligy mistrů útočník Liverpoolu Milan Baroš. Český reprezentant se nezapojil do duelu proti velšskému mistrovi Llansantffraidu, který Reds porazili díky třem trefám kapitána Stevena Gerrarda, rozhodnutí trenéra Beníteze ale nebere hořce.

"Kdepak, nijak moc kvůli tomu nesmutním. Máme teď nabitý program a věřím, že šanci dostanu třeba už v příštím zápase," řekl Baroš chvíli před tím, než s týmem odcestoval na kondiční soustředění do Švýcarska. "Musím být trpělivý. Hned v sobotu hrajeme přátelák s Leverkusenem, tak třeba tady přijde moje šance," věřil nejlepší střelec loňského mistrovství Evropy.

Odejde Milan Baroš z Liverpoolu?
Tipujte v anketě na konci článku!

Už před středečním zápasem se objevily spekulace o tom, že liverpoolský trenér Rafael Benítez Baroše proti Llansantffraidu možná záměrně nepostaví. Pokud by totiž český útočník zasáhl do hry, nemohl by v případě přestupu do jiného klubu v něm už hrát evropské poháry. A tím by se výrazně snížila Barošova cena na přestupovém trhu.

"Vůbec jsem na to nemyslel. Tohle jsou jenom spekulace novinářů, kterými se nezabývám. Prostě jsem tentokrát nenastoupil a přednost dostali jiní kluci. To se prostě ve fotbale stává," prohlásil Baroš rázně. "Jasně, že bych si zahrál rád. Byl to první mistrák doma, vyprodáno... Ale nejdůležitější je v tuto chvíli výsledek, 3:0 je v podstatě postupové vítězství," těšil se Baroš.

Od konce sezony se spekuluje o tom, že Baroš v Liverpoolu skončí, protože trenér Rafael Benítez bude v útoku upřednostňovat dvojici Morientes - Cissé. O Baroše v létě usilovaly Valencie s Lyonem, ale vigantický rodák zahájil přípravu znovu v Liverpoolu. "A ten je pro mě teď prioritou. Snažím se tady makat, rozhodně se nehrnu nikam pryč," tvrdí Baroš stále dokola.

I přesto je stále v kontaktu se svým manažerem Pavlem Paskou. Přestupní termín letos vyprší až na konci září a Baroš ví, že stát se může cokoliv. "S panem Paskou mluvím často, ale nějaké nové informace nejsou. Uvidíme, stát se může všechno, ale mě teď zajímá jenom Liverpool," zdůraznil exostravský útočník.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..