Rubriky:

Liga mistrů

Další trest pro CSKA. Moskevský tým odehraje doma bez diváků celou skupinu LM

3. října 2014 17:57 - Nyon

Fotbalisté CSKA Moskva odehrají další tři domácí zápasy v evropských pohárech před prázdným hledištěm. Disciplinární komise UEFA dnes ruský klub potrestala za opakované rasistické projevy fanoušků a řádění chuligánů při zářijovém utkání 1. kola Ligy mistrů na hřišti AS Řím. Zápas na Olympijském stadiónu tehdy musel být na dvě minuty přerušen, italský celek zvítězil jednoznačně 5:1.

 

Ivan Sekretarev, ČTK/AP

Už úterní duel s Bayernem Mnichov (0:1) se hrál bez diváků, protože ruský klub pykal za ultrapravicové symboly v kotli fanoušků CSKA na zápase v Plzni v minulém ročníku LM. Komorní atmosféru teď zažijí v Moskvě i Manchester City (21. října) a AS Řím (25. listopadu), prázdné tribuny pak budou i při dalším domácím zápase CSKA v případném play off, Evropské lize nebo příštím soutěžním ročníku.

Kromě toho i při obou zbývajících "venkovních" utkáních CSKA v základní skupině E v Mnichově a Manchesteru budou uzavřeny tribuny vyhrazené pro fanoušky hostů. Navrch klub dostal i pokutu 200 tisíc eur.

Slavný moskevský klub pyká za fanoušky už potřetí za poslední dobu. Série incidentů odstartovala vloni v říjnu, kdy si na opičí skřeky ze sektoru CSKA stěžoval kapitán Manchesteru City Yaya Touré. Vedení klubu tehdy rasistické projevy popřelo a označilo nařčení za britskou konspiraci. UEFA klub nicméně potrestala zavřením části stadionu pro další domácí utkání.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..