Lotyšská policie zatkla osm lidí kvůli ovlivnění zápasu Ligy mistrů

Riga

Lotyšská policie zatkla osm lidí kvůli podezření, že v loňském roce ovlivnili zápas v předkole fotbalové Ligy mistrů. Mezi zadrženými jsou podle informací policie dva hráči z mistrovského Daugavpilsu, dva kluboví funkcionáři a další čtyři lidé s vazbami na klub, kteří údajně patří do organizované skupiny.

Policie.

Podle UEFA byl zmanipulován zápas druhého předkola Ligy mistrů mezi Daugavpilsem a Elfsborgem, který se hrál vloni 17. července. Švédský tým úvodní duel doma vyhrál 7:1, přičemž šest gólů padlo ve druhém poločase, po první půli byl stav 1:0. Odvetu pak lotyšský klub na vlastním stadiónu prohrál 0:4.

Podezření vzbudily neobvyklé sázky na zápas, kvůli nimž zahájily lotyšské úřady vyšetřování. Prověřovalo se i několik zápasů klubu v domácí lize.