Rubriky:

Liga mistrů

Sníme o další Magické noci, říká brankář Vaclík před střetem s Ronaldem a spol.

26. listopadu 2014 17:20 - Praha

Fotbalový svátek čeká ve středu večer fotbalisty Basileje. Poprvé v historii klubu přivítají na domácím stadiónu Real Madrid. Hvězdám Bílého baletu bude při utkání Ligy mistrů (20:45 hodin, on-line Sport.cz) mezi tyčemi čelit brankář Tomáš Vaclík. V prvním duelu inkasoval pět branek, nyní doufá v mnohem lepší výsledek.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Ve skupině B držíte druhé postupové místo právě za suverénním Realem Madrid. Jak moc jste na souboj s lídrem nažhavení?

Těší se celý klub, celé město, protože Real nastoupí v Basileji poprvé. Po příletu na výpravu Madridu čekalo mnoho lidí před hotelem. Stadión bude vyprodaný, Basilej zápasem neuvěřitelně žije. Ani skutečnost, že jsme v prvním utkání inkasovali pět gólů, nijak negativně neovlivňuje nadšení lidí.

Španělský gigant má postup do jarní fáze Ligy mistrů jistý, dost možná bude hráče šetřit. Nesnižuje v očích fanoušků tento fakt hodnotu vzájemné bitvy?

Bude to jedinečný zápas bez ohledu na možnost, že Real nenastoupí kompletní. Pořád to bude Real Madrid, desetinásobný vítěz soutěže. A je jedno, kdo bude v sestavě. My hráči bereme duel jako bitvu s nejlepším týmem světa, nikoliv jako souboj s vybranými jedinci.

Uklidňuje vás fakt, že i v případě prohry budete pořád ve hře o postup do jarní fáze Ligy mistrů?

Po losu jsme si přáli, abychom ještě při posledním zápase skupiny v Liverpoolu měli šanci bojovat o postup, což se naplní. Je super, že nejsme pod velkým tlakem z pohledu boje o druhé místo. Největší stres leží na straně Liverpoolu, který potřebuje vyhrát nad Ludogorcem, a pak i s námi, protože v případě remízy z posledního duelu postoupíme my!

Studovali jste u obrazovek první vzájemný zápas, v němž Real vyhrál 5:1?

Ano. Trenéři nám určité fragmenty z toho duelu ukazovali v pondělí i v úterý a video je na programu i ve středu v den zápasu. Víme o soupeři všechno. Ovšem pořád je otázka, jak to dokážeme využít na hřišti.

Studoval jste podrobně i svůj vlastní výkon v prvním utkání? Dospěl jste k závěru, že šlo při některém z inkasovaných gólů řešit situaci jinak?

Pořád je co zlepšovat (usmívá se). Rozebrali jsme zápas s trenérem gólmanů. Ale co jsem měl udělat jinak, zůstane jen mezi námi.

S jakým předsevzetím vstoupí Basilej do pátého vystoupení ve skupině?

Chceme se prezentovat ofenzivním fotbalem, který hrajeme v nejvyšší švýcarské soutěži i v Lize mistrů. První zápas jsme prohráli, ale většině lidí se náš výkon líbil. Určitě nechceme stát na velkém vápně, jen odkopávat balóny a čekat, co předvede Real Madrid. Chceme zanechat dobrý dojem a udělat lidem radost. Bylo by fajn přidat další dílek do sbírky, kterou v Basileji označují Magic Night. Jde o triumfy klubu v pohárové Evropě nad Chelsea, Manchesterem United, Bayernem Mnichov, Liverpoolem či Tottenhamem. Sníme o dalším velkém vítězství.

Máte i osobní cíl pro duel s Realem?

Chci odvést co nejlepší výkon a maximálně pomoci týmu. Ale kdyby se mi zápas nepovedl a vyhráli bychom, budu rád (směje se).

Na trávník vstoupíte po sérii zápasů s třemi čistými konty. Cítíte se před střetem s Ronaldem a spol. hodně sebevědomě?

Čistá konta jsou fajn, ale určitě nepodléháme dojmu, že se nic nemůže stát. Moje sebevědomí není nijak přehnané. Z posledních pěti zápasů v lize jsme jen jednou inkasovali, navíc jsem udržel čisté konto doma v Lize mistrů s Ludogorcem. Podobná bilance je fajn hlavně po začátku sezóny, kdy jsme hodně inkasovali a sestava si teprve sedala. Jsme rádi, že jsme inkasované branky zredukovali. Našli jsme cestu, abychom byli schopní zápas vyhrát na jeden vstřelený gól.

ram, Sport.cz, Právo

Kolik Tomáš Vaclík inkasuje gólů v domácím zápase s Realem?


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..