Evertonu se návrat mezi mistry nevyvedl

Fotbalistům Evertonu se návrat do prestižní soutěže mistrů nepovedl. V úvodním zápase 3. předkola Ligy mistrů prohrál doma se španělským Villarrealem 1:2. Pro klub z Liverpoolu to byl první zápas v soutěži po 35 letech. V Goodison Parku ale byl šťastnější úplný nováček, kterého vpřed postrčil po půlhodině Argentinec Figueroa.

Naopak další anglický zástupce v předkole doma uspěl. Za Manchester se do sítě maďarského mistra z Debrecínu trefily jeho tři největší hvězdy útoku. Síť postupně rozvlnili Rooney, Van Nistelrooij a Ronaldo.

Týmu Valerenga Oslo zařídil výhru nad Bruggami reprezentační záložník Iversen, který se vrátil domů po letech v Tottenhamu a Wolverhamptonu.

Hráči Glasgow Rangers splnili roli favorita a na hřišti, na němž před dvěma týdny inkasoval turecký Trabzonspor tři góly, vyhráli 2:1. Cestu k úspěchu však hledali 65 minut. Pak se v rozmezí pěti minut trefili Španěl Novo a Nizozemec Ricksen. Domácí sice vzápětí snížili, ale alespoň na remízu už nedosáhli.

V Krakově mohli mít fanoušci radost ze všech čtyř gólů. Tři dala domácí Wisla, za Panathinaikos se trefil naturalizovaný Nigerijec s polským pasem Olisadebe. Polský mistr, jehož k titulu dovedl český kouč Werner Lička, je blízko Lize mistrů, kde zástupce jeho země startoval naposledy před devíti lety.

Monako bez zraněného Jaroslava Plašila podlehlo Betisu Sevilla 0:1 gólem z 90. minuty.