Rubriky:

Liga mistrů

Mourinho si nejspíš angažmá v Chelsea prodlouží. Za rasistické chování fanoušků se ale stydí

20. února 2015 15:43 - Londýn

Trenér fotbalistů Chelsea José Mourinho je údajně blízko prodloužení smlouvy s londýnským týmem. Podle listu The Times je klubové vedení spokojeno s prací portugalského kouče natolik, že mu v létě hodlá předložit novou nabídku do roku 2019. Stávající Mourinhův kontrakt s celkem ze Stamford Bridge přitom vyprší po sezóně 2016/2017.

 

Christian Hartmann, Reuters

„Klubové vedení lídra Premier League je připraveno pojistit si Josého Mourinha novým čtyřletým kontraktem. Detaily smlouvy včetně možného navýšení stávajícího trenérova platu (Mourinho pobírá v Chelsea 8,5 miliónu liber ročně) bude s koučem projednáváno v létě," napsal deník The Times. Mourinhův agent Jorge Mendés již před časem připustil, že nová smlouva jeho klienta v Chelsea je „jen otázkou času."

Mourinhovi se v Chelsea líbí, současně ale ostře odsoudil události před úterním osmifinále Ligy mistrů v Paříži, kde fanoušci Chelsea nenechali nastoupit do metra muže tmavé pleti. Portugalec prohlásil, že se za rasistické chování fanoušků londýnského klubu stydí a doufá, že muž i s rodinou přijme pozvání na odvetný zápas na Stamford Bridge.

„Stydím se, i když bych možná neměl, protože s takovými lidmi nechci být vůbec spojován," citovala Mourinha agentura Reuters. „Když jsem o incidentu slyšel, styděl jsem, ale na druhou stranu vím, o čem Chelsea ve skutečnosti je," přidal bývalý trenér Realu Madrid a Interu Milán.

Přijede Souleymane na odvetu do Londýna?

„Hráči na to mají stejný názor jako já, byli zklamaní. A také mají jasno, že Chelsea s takovými lidmi nemá nic společného," přidal Mourinho. „V kabině u nás vždycky vládla rovnoprávnost nejen rasová, ale i náboženská," dodal kouč s tím, že vedení klubu pozvalo muže, který byl v médiích identifikován jen jako Souleymane, na odvetný zápas v Londýně.

„Ani nevím, jestli je fotbalový fanoušek, ale doufám, že přijede," prohlásil Mourinho. „Určitě má teď o Chelsea špatný názor, ale my bychom mu ukázali, že lidé, co to provedli, nemají s naším klubem nic společného.

Chelsea už kvůli incidentu, při kterém fanoušci mimo jiné skandovali „Jsme rasisti, jsme rasisti, a tak se nám to líbí", suspendovala tři příznivce. Všem hrozí doživotní zákaz vstupu na stadión a není také vyloučeno, že jak bude pokračovat vyšetřování, budou potrestáni další lidé.

mm, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..