Rubriky:

Liga mistrů

Zelenka: Ajax je ideální soupeř na úvod

13. září 2005 17:33

Spartě se nedaří, v posledním ligovém kole ji dvěma góly zachránil záložník Lukáš Zelenka. Vystřelil tak mistrovi výhru nad nováčkem z Jihlavy a mírně zahnal chmury před důležitým zápasem Ligy mistrů. "Ajax je ideální soupeř na úvod soutěže," řekl Zelenka před středečním duelem s nizozemským klubem z Amsterdamu.

 

ČTK/Stanislav Zbyněk

Spartě se ještě nepodařilo Ligu mistrů odstartovat vítězstvím, dokonce nevstřelila ani gól. Změní se to ve středu?
Doufám, že dáme gól a vyhrajeme. Určitě nás čeká těžký zápas a budeme to mít složité. Ajax je ale hratelný soupeř. Musíme hrát aktivně, vzadu má Ajax problémy. Na druhou stranu je hodně nebezpečný dopředu.

Je Ajax ideální protivník pro start do Ligy mistrů?
Myslím si, že ano. Nemůžeme si ale vybírat, žádný soupeř není jednoduchý. Ajax je průměrný tým, mohli jsme dostat někoho o hodně těžšího.

Jak jste spokojený se svojí aktuální formou?
Dal jsem teď dva góly, spokojený můžu být. Důležité ale je, abychom hráli dobře jako tým. Dali do hry všechno a před plnými tribunami něco předvedli. Snad nám to pošlape, výhra nad Ajaxem by nám hodně pomohla.

Proti Jihlavě jste hrál hodně vysunutý, vyhovuje vám to?
Vyhovuje mi to do té doby, dokud dostávám hodně míčů a spoluhráči se snaží se mnou hrát. Tak je to určitě lepší, než když tam kolikrát jenom běhám bez míče a do hry se nedostanu. Je to taky dobré, že nemusím tolik bránit.

Bude systém hry podobný tomu, jak jste nastupovali v poslední době?
Určitě budeme hrát defenzívně, se zavřeným prostředkem. Podle mě maximálně s jedním útočníkem.

fly, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..