Arsenal udeřil v Amsterodamu už ve druhé minutě, vyhrál 2:1

Fotbalisté Arsenalu se v úterním zápase Ligy mistrů v Amsterodamu ujali bleskově vedení už ve 2. minutě, a nakonec vyhráli 2:1. Druhou výhru si ve druhých zápasech prestižní soutěže ročníku 2005/06 připsali i hráči Barcelony, Juventusu a Bayernu Mnichov.

Arsenal učinil z nouze ctnost. Ve středu pole nastoupil místo zraněného Brazilce Gilberta Silvy jednadvacetiletý Francouz Flamini a do útoku se při absenci Henryho a Bergkampa vysunul Švéd Ljungberg. Oba se zasloužili o první gól zápasu: Flamini ve středu pole získal míč, který se přes Reyese dostal k Ljungbergovi a ten jej lehce přehodil přes Vonka do sítě.

Hosté si cestu k první výhře venku v sezoně vydláždili v 69. minutě, kdy Reyes nasadil gólmanovi Vonkovi kličku, ten jej stáhl k zemi a Pires penaltu v pohodě proměnil. Za dvě minuty ale kapitán Galásek zatroubil k protiúderu. Z dálky se opřel do míče, který prosvištěl podél Almunii, narazil do tyče a Švéd Rosenberg měl s dorážkou lehkou úlohu. Pak Grygera na poslední chvíli odvrátil hrozbu třetí branky před Ljungbergem, ale druhou výhru ve skupině domácí Arsenalu nesebrali. Ronaldinho předvedl hattrick

Rapid Vídeň sice při své třetí návštěvě na stadionu Juventusu Turín inkasoval nejméně branek, přesto prohrál 0:3. Bejbl a spol. udrželi čisté konto necelou půlhodinu, než je překonal Trezeguet. Další góly přidali až v závěrečné desetiminutovce Mutu a po Nedvědově centru Ibrahimovic.

Hvězdou večera byl Brazilec Ronaldinho, který se v dresu Barcelony zaskvěl hattrickem. První gól krásně zakroutil z přímého kopu kolem zdi Udine, na druhý mu přihrál před branku Eto'o a míčový kouzelník mohl hattrick završit už do přestávky. Další trestný kop ale přenechal Dekovi a ten napnul síť potřetí. Ronaldinho se dočkal v poslední minutě, kdy byl faulován v šestnáctce a penaltu sám proměnil. Giggs zachránil Fergusona

Nejlepší nástup do zápasu měl Panathinaikos, který během úvodních osmi minut vstřelil dva góly. Brémy sice pak snížily, ale z závěru přišly o vyloučeného Klasniče. Bruggy proti Bayernu srazila chyba gólmana Butiny, který minul roh Bayernu a Demichelis do prázdné branky zavěsil, i když byl obklopen čtyřmi hráči soupeře.

Kouč Manchesteru Alex Ferguson se stal v posledních dnech nenáviděným. Fanoušci mu vyčítají netradiční formaci 4-5-1 a nezáživný fotbal a mohli mu zazlívat ještě víc. Slavný Skot se rozhodoval, jestli na levém kraji zálohy postaví Giggse, nebo Korejce Pak Či-songa a nakonec zvolil správně.

Giggs proti Benfice první gól dal sám a na vítězný přihrál pět minut před koncem Van Nistelrooijovi. Pro Nizozemce to byl 46. gól v soutěži a vyrovnal na třetím místě historické střelecké tabulky Eusébia z Benfiky.

Villarreal stále čeká na premiérový gól v soutěži. V Paříži proti Lille skončil i jeho druhý zápas bezbrankovou remízou.

Skupina A:
Juventus Turín - Rapid Vídeň 3:0 (1:0)
Branky: 27. Trezeguet, 82. Mutu, 85. Ibrahimovic. Rozhodčí: Hansson (Švéd.). Diváci: 22.000.
Bayern Mnichov - FC Bruggy 1:0 (1:0)
Branka: 32. Demichelis. Rozhodčí: Övrebö (Nor.). Diváci: 66.000.
Tabulka:
1. Juventus22005:16
2. Bayern Mnichov22002:06
3. FC Bruggy20021:30
4. Rapid Vídeň20020:40
Skupina B:
Ajax Amsterodam - Arsenal Londýn 1:2 (0:1)
Branky: 71. Rosenberg - 2. Ljungberg, 69. Pires z pen. Rozhodčí: Medina Cantalejo (Šp.). ŽK: Grygera, Pienaar, Vonk, Galásek - Touré, Almunia. Diváci: 51.000.
Ajax: Vonk - De Jong, Grygera, Vermaelen, Emanuelson (85. Emanuelsson) - Pienaar, Galásek, Lindenbergh - Babel, Charisteas (57. Rosenberg), Búcharí (69. Manučarjan). Trenér: Blind.
Arsenal: Almunia - Lauren, Touré, Campbell, Cole - Hleb (90+ 4. Hleb), Fabregas, Flamini, Pires (88. Clichy) - Ljungberg, Reyes (81. Owusu-Abeyie). Trenér: Wenger.
Skupina C:
Panathinaikos Atény - Werder Brémy 2:1 (2:1)
Branky: 5. Ezequiel z pen., 8. Mantzios - 41. Klose. Rozhodčí: Poulat (Fr.). ČK: 86. Klasnič (Brémy). Diváci: 40.000.
FC Barcelona - Udinese Calcio 4:1 (3:1)
Branky: 13., 32. a 90. z pen. Ronaldinho, 41. Deco - 24. Felipe. Rozhodčí: Bennett (Angl.). ČK: 49. Vidigal (Udine). Diváci: 85.000.
Tabulka:
1. FC Barcelona22006:16
2. Udinese Calcio21014:43
3. Panathinaikos21012:43
4. Werder Brémy20021:40
Skupina D:
Manchester United - Benfica Lisabon 2:1 (1:0)
Branka: 39. Giggs, 85. Van Nistelrooij - 59. Simao. Rozhodčí: Michel (SR). Diváci: 67.000.
Olympique Lille - FC Villarreal 0:0
Rozhodčí: Fröjdfeldt (Švéd.). Hráno v Paříži. Diváci: 35.000.