Artmedia Bratislava šokovala vítězstvím v Portu

Artmedia Bratislava znovu šokovala fotbalovou Evropu. Slovenský mistr ve středu ve svém druhém vystoupení v základní skupině Ligy mistrů dokázal otočit zápas na půdě loňského šampiona FC Porto a senzačně vyhrál 3:2, přestože prohrával v prvním poločase už o dvě branky. Po druhém kole zůstávají neporaženy týmy Lyon a Inter Milán.

Vítězství Artmedie, za níž nastoupili i čeští hráči Lukáš Hartig s Alešem Urbánkem, zajistil v 74. minutě Borbély.

Svěřenci kouče Vladimíra Weisse, kteří v prvním zápase podlehli Interu Milán, vypadali po necelých čtyřiceti minutách sklesle a po trefách Gonzáleze a Diega se zdálo být o vítězi jasno. Ale v závěru první půle snížil Petráš a nastartoval tým k obratu. V 54. minutě se trefil bývalý slávista Kozák a o dvacet minut později favorita zmrazil Borbély. Artmedia tak po vyřazení Celtiku Glasgow přichystala další překvapení.

Čech gól nepustil

Šlágr středečního dne, souboj anglických rivalů Liverpoolu a Chelsea, neměl vítěze a skončil bezbrankovou remízou. V repríze loňského semifinále měli o poznání více ze hry domácí obhájci vítězství, ale na Petra Čecha v brance Chelsea si nepřišli.

Liverpool v taktické bitvě, v níž znovu dominovaly obrany, odstartoval náporem, ovšem šance Hyypiäho a kapitána Gerrarda zůstaly nevyužity, stejně jako Robbenova možnost na druhé straně. V neděli si obě mužstva zopakují další vypjatý souboj v Premier League.

Padesátibrankový rekord Raúla

V Madridu vstoupil do historie útočník domácího Realu Raúl González, který gólem v deváté minutě proti Olympiakosu Pireus pokořil hranici padesáti nastřílených branek v Lize mistrů. Osmadvacetiletý González se v Lize mistrů trefil poprvé od loňského listopadu a překonal tak rekord legendárního Alfreda di Stéfana.

Favorizovaný Real v prvním zápase utrpěl debakl v Lyonu a také dnes jeho fanoušci po vyrovnání Kafese dlouho trnuli. Ale střídající Soldado čtyři minuty před koncem "Bílý balet" spasil vítězným gólem a naopak rozhodl o tom, že Olympiakos zůstává bez bodu.

Schalke získalo první bod

V Gelsenkirchenu měl zápas Schalke 04 s AC Milán raketový start a už po třech minutách oba brankáři tahali míče ze sítě. Finalistu minulého ročníku v 59. minutě znovu poslal do vedení kanonýr Ševčenko, ovšem střídající Hamit Altintop po dvou minutách na hřišti dalekonosnou dělovkou vyrovnal.

Ve skupině E ve středu Fenerbahce po minulé smolné prohře na půdě AC Milán zazářil proti Eindhovenu a loňského semifinalistu, který po celý druhý poločas hrál bez vyloučeného Vennegoora, porazil 3:0. Dvěma góly se o to rozhodující měrou postaral Brazilec Alex.

Betis Sevilla si na své konto připsal historicky první výhru v soutěži, když vyhrál 1:0 na půdě Anderlechtu Brusel. Vyrovnaný duel rozhodl dvacet minut před koncem Oliveira, na jehož střelu byl krátký gólman Proto. Ten dnes dostal přednost před Čechem Danielem Zítkou. Po středečním kole si v soutěži udržely stoprocentní bilanci Lyon díky výhře v Trondheimu 1:0 a Inter Milán, který stejným rozdílem porazil Glasgow Rangers.

Liga mistrů výsledky - 2. kolo:
Skupina E:
Schalke 04 - AC Milán 2:2 (1:1), Fenerbahce Istanbul - PSV Eindhoven 3:0 (1:0).
Skupina F:
Rosenborg Trondheim - Lyon 0:1 (0:1), Real Madrid - Olympiakos Pireus 2:1 (1:0).
Skupina G:
Liverpool - Chelsea 0:0, Anderlecht Brusel - Betis Sevilla 0:1 (0:0).
Skupina H:
Inter Milán - Glasgow Rangers 1:0 (0:0), FC Porto - Artmedia Bratislava 2:3 (2:1).