Rubriky:

Liga mistrů

Slovenský tisk pěje ódy na vítězství Artmedie v Portu

29. září 2005 11:03 - BRATISLAVA

Šok, prvotřídní senzace, paráda. Bratislavská Artmedia vstala z popela a pyšnému Portu uštědřila k.o., hlásají titulky čtvrtečních slovenských listů po vítězství slovenského fotbalového šampiona 3:2 v Lize mistrů v Portugalsku. Bratislavané chtěli uhrát aspoň bod, nakonec získali všechny tři. Jde přitom o vůbec první body slovenského týmu v hlavní fázi této prestižní soutěže.

"Paráda. To byla gratulace. FC Porto si včera připomenulo 112 let od svého vzniku, ale fotbalisté Artmedie mu oslavy pořádně pokazili. Namísto portského se pila slovenská slivovice a po třech 'přípitcích' zůstala Portugalcům akorát pořádná opice," píše Nový čas.

Sme připomíná, že 40 000 diváků na stadionu Dragao v Portu muselo ve středu uvěřit největšímu dnu v historii slovenského fotbalu. Artmedia totiž senzačně vyhrála nad loňským šampionem Ligy mistrů. Za hlavní hrdiny označil list brankáře Juraje Čobeje a nezlomnost party kolem trenéra Vladimíra Weisse, která prohrávala už 0:2.

Klub z malé země, ale s velkým srdcem

"Ani za nepříznivého stavu nešla Artmedia do kolen, ale naopak vstala z popela. Postarala se o dokonalou senzaci, když kontrovala třemi góly. To znamená, že slovenský mistr v Lize mistrů historicky bodoval," napsal Šport. Zároveň citoval trenéra Weisse, podle kterého je Artmedia sice malý klub z malé země, ale s velkým srdcem.

Naopak portugalský sportovní deník A Bola označil výsledek za skandální. "Porto doma prohrálo s neznámým týmem, navíc v utkání, kterému na začátku jasně dominovalo a které se za stavu 2:0 snad už ani prohrát nedalo. Po tomto výsledku se už klub může s vidinou postupu pomalu loučit," napsal list. V prvním kole prohrálo Porto s Glasgow Rangers také 2:3.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..