Rubriky:

Liga mistrů

Figo v nemilosti fanoušků. Barcelona požádala UEFA, aby vynechal exhibici legend

4. června 2015 16:02 - Berlín

Vedení Barcelony požádalo Evropskou fotbalovou unii (UEFA), aby za ni v exhibičním utkání legend před sobotním finále Ligy mistrů nehrál Luís Figo. Bývalý portugalský záložník je v Katalánsku stále v nemilosti za to, že před patnácti lety přestoupil k nenáviděnému rivalovi Realu Madrid.

 

Profimedia.cz

Dvaačtyřicetiletý Figo byl původně součástí kombinovaného výběru letošních finalistů LM Barcelony a Juventusu, který se v pátek utká v Berlíně se světovou hvězdnou jedenáctkou. Kvůli protestům fanoušků však španělský mistr zažádal o vyřazení někdejšího portugalského reprezentanta a UEFA mu vyhověla.

Figo, jenž byl před květnovým odstoupením mezi kandidáty na prezidenta FIFA, působil v Barceloně pět let, než v roce 2000 přestoupil za tehdy rekordní částku 62 miliónů eur do Realu. Doteď se jedná o jeden z nejkontroverznějších přestupů novodobé fotbalové historie.

Fanoušci katalánského celku to držiteli Zlatého míče nikdy neodpustili a při následných návštěvách Camp Nou na Figa v madridském dresu bučeli, pískali, pálili jeho fotky i dresy a házeli nejrůznější předměty. V roce 2002 mezi nimi dokonce byla i prasečí hlava.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..