LM: Lyon a Real Madrid mají jisté osmifinále

Čtyři kola základní části letošní Ligy mistrů stačily fotbalistům Olympique Lyon a Realu Madrid k jistotě postupu do osmifinále. Oba kluby v úterní části soutěže vyřešily osud skupiny F, kde se Trondheim a Pireus budou prát jen o třetí místo a účast v Poháru UEFA. Chelsea a Liverpool musely oslavy odložit, neboť Londýňané podlehli v Seville Betisu.

Čech se tentokrát vystříhal chyb, za něž byl kritizován v posledním ligovém zápase s Blackburnem, ale tentokrát jeho tým prohrál. Chelsea nasázela Betisu doma čtyři góly, dnes zase střílel jen její soupeř. Čecha překonal po necelé půlhodině hry Dani, který se v šestnáctce zbavil Gallase a nedal reprezentačnímu gólmanovi šanci. Druhý jejich souboj ale prohrál, když Čech famózní robinzonádou zneškodnil Edúovu střelu a Dani mohl ležícího soka snadno překonat podruhé, jenže překopl branku.

Lyon si došel pro postup ve velkém stylu. V Aténách prohrával gólem mladšího bratra někdejší hvězdy Ajaxu Haruny Babangidy, ale ještě do přestávky skóre otočil. Z přímého kopu vyrovnal specialista Juninho, pak se individuálně prosadil Carew. Norský dlouhán prokázal před baráží s Brücknerovým týmem výbornou formu. Po změně stran ještě "uklidil" hlavou do sítě Juninhův přímý kop a pečetil výhru Lyonu 4:1.

Real v Trondheimu nastoupil bez hvězd Ronalda, Zidana a dalších, a tak se opět dostalo na věčného náhradníka Gutiho. A ten znovu nezklamal. Nejdřív vyslal na zteč Robinha, jehož střelu gólman vyrazil do obránce a míč skončil v síti, druhý gól vsítil sám.

Artmedia zvládla další velký večer v evropských pohárech. S Glasgow Rangers doma dvakrát prohrávala, ale pokaždé dokázala manko smazat. Bouřící kotel na Tehelném poli zchladil už po třech minutách hlavičkující Chorvat Pršo, ale vzápětí se z otočky trefil kapitán Borbély. Pršo pak druhý gól připravil pro Thompsona, ale po změně stran domácí slavnějšího soupeře dostali pod tlak. Hartig pak vystihl rozehrávku na brankáře, jeho střelu ještě Waterreus vyrazil, ale na Kozákovu dorážku byl krátký.

V repríze jarního semifinále prohrál AC Milán v Eindhovenu. V dresu hostů si odbyl premiéru v soutěži Marek Jankulovski, který na druhý poločas vyměnil Gattusa.

Liga mistrů - 4. kolo
Skupina E
Schalke 04 - Fenerbahce Istanbul 2:0 (1:0)
Branky: 32. Kuranyi, 90+1. Sand. Rozhodčí: Medina Cantalejo (Šp.). ČK: 40. Fabio Luciano, 55. Marco Aurélio (oba Fenerbahce). Diváci: 53993.
PSV Eindhoven - AC Milán 1:0 (1:0)
Branka: 11. Farfán. Rozhodčí: Poll (Angl.). ČK: 84. Stam (AC Milán). Diváci: 35100.
1. PSV Eindhoven42112:37
2. Schalke 0441217:65
3. AC Milán41215:45
4. Fenerbahce41127:84
Skupina F
Olympiakos Pireus - Olympique Lyon 1:4 (1:2)
Branky: 3. Babangida - 44. a 57. Carew, 41. Juninho, 55. Diarra. Rozhodčí: Fröjdfeldt (Švéd.). Diváci: 33500.
Rosenborg Trondheim - Real Madrid 0:2 (0:2)
Branky: 26. vlastní Dorsin, 41. Guti. Rozhodčí: Stark (Něm.). Diváci: 20122.
1. Olympique Lyon440010:212
2. Real Madrid43018:59
3. Trondheim41034:83
4. Olympiakos40044:110
Skupina G
FC Liverpool - RSC Anderlecht 3:0 (1:0)
Branky: 34. Morientes, 61. Luis García, 89. Cissé. Rozhodčí: Nielsen (Dán.). Diváci: 42607.
Betis Sevilla - Chelsea Londýn 1:0 (1:0)
Branka: 28. Dani. Rozhodčí: Hamer (Luc.). Diváci: 50000.
1. FC Liverpool43106:110
2. Chelsea Londýn42115:17
3. Betis Sevilla42023:66
4. RSC Anderlecht40040:30
Skupina H
Inter Milán - FC Porto 2:1 (0:1)
Branky: 75. z pen. a 82. Julio Cruz - 16. Hugo Almeida. Rozhodčí: Mejuto González (Šp.). ČK: 75. Jestrovič (Anderlecht). Hráno bez diváků.
Artmedia Bratislava - Glasgow Rangers 2:2 (1:2)
Branky: 7. Borbély, 59. Kozák - 3. Pršo, 44. Thompson. Rozhodčí: Meyer (Něm.). ŽK: Fodrek - Kyrgiakos, Ferguson. Diváci: 19492.