Rubriky:

Liga mistrů

Finále Ligy mistrů v roce 2017 bude hostit Cardiff

30. června 2015 12:18 - Praha

Finále fotbalové Ligy mistrů v roce 2017 se odehraje na Millennium Stadium v Cardiffu. Vítěze Evropské ligy určí finále ve Stockholmu a Superpohár UEFA bude hostit Skopje. V úterý o tom rozhodl výkonný výbor UEFA na zasedání v Praze.

 

Kai Pfaffenbach, Reuters

Letos finále Ligy mistrů hostil Berlín, příští rok ho uvidí milánské San Siro a nyní se UEFA rozhodla dát šanci velšské asociaci, aby uspořádala nejsledovanější utkání roku. Millennium Stadium patří s kapacitou 74 500 diváků mezi největší na Britských ostrovech. UEFA si navíc Cardiff vyzkoušela loni při Superpoháru, který se hrál na menším městském stadiónu.

"V Cardiffu byl Supercup, je to krásné město, ale mnohem důležitější je, že jen málo stadiónů může hostit finále Ligy mistrů. A nemůžeme hrát pořád na stejných. Proto jsme se tentokráte rozhodli pro Wales," řekl generální sekretář UEFA Gianni Infantino.

UEFA rovněž do svého výboru aklamací znovuzvolila na další čtyři roky generální sekretářku norské asociace Karen Espelundovou. Viceprezidenty UEFA byli navrženi Španěl Angel María Villar Llona, Marios Lefkaritis z Kypru, Ital Giancarlo Abete, Ukrajinec Grigorij Surkis a Michael van Praag z Nizozemska.

Nové předpisy finančního fair play

Výbor UEFA také schválil licenční podmínky a pravidla finančního fair play pro období do roku 2018. Nové znění pravidel je výsledkem dvouleté spolupráce pracovní skupiny UEFA a zástupců Evropské klubové asociace ECA. Pravidla fair play mají pomoci klubům lépe snášet ekonomickou krizi a nedostat se do finančních problémů neuváženým investováním. V případě jejich porušení UEFA může klubům zakázat účast v evropských pohárech.

"Jde o velmi účinný nástroj pro kontrolu ekonomické situace klubů. Nové předpisy jsou plně v linii principů tohoto pravidla, a proto nabádáme kluby, aby to podporovaly a pravidla dodržovaly," řekl předseda ECA a šéf Bayernu Mnichov Karl-Heinz Rummenigge.

UEFA také oznámila, že los baráže o mistrovství Evropy 2016 bude 18. října v Nyonu. Osm celků bude rozděleno do dvou košů podle nasazení. Los šampionátu se pak uskuteční 12. prosince v Paříži, přičemž 23 týmů bude rozděleno do čtyř košů a hostitelská Francie bude přímo nasazena do skupiny A. Na turnaj už má UEFA pět miliónů rezervací vstupenek ze 193 zemí.

Výkonný výbor UEFA se konal v Praze, kam se vedení evropského fotbalu sjelo na večerní finále šampionátu hráčů do 21 let, který FAČR poprvé v historii pořádala. "Chci pogratulovat FAČR za skvělou organizaci tohoto turnaje. Byl to skvělý šampionát," řekl Infantino. "Dnes se dozvíme, kdo vyhraje. Ať to bude Portugalsko či Švédsko, tak to pro ně bude první triumf v historii, což ukazuje progres evropského fotbalu," dodal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..