Rubriky:

Liga mistrů

Fernandes umně předvedl nesnesitelnou bolest a přinutil sudího ukázat červenou, chválí ruský tisk

6. srpna 2015 10:19 - Moskva

Moskevský CSKA ve středu v Praze nikoli bez pomoci lehkomyslného soupeře vybojoval postup, přestože utkání se vyvíjelo katastroficky, napsal dnes v komentáři k zápasu mezi CSKA a Spartou v 3. předkole fotbalové Ligy mistrů ruský list Kommersant.

 

Michal Doležal, ČTK

Ti, kdo předpokládali, že Sparta bude starostlivě hájit nerozhodný výsledek z Moskvy, se silně přepočítali. Češi hned v úvodu CSKA zatlačili, Moskvané ztráceli míče a v obraně se objevily mezery, píše list. Po dvou gólech se hráči CSKA ocitli pod ledovou sprchou a málem dostali třetí branku.

Po takovém drtivém začátku by se pragmatičtější tým, než je Sparta, snažil odvrátit jakékoli nebezpečí od své branky. Češi ale prostě nedokázali a ani nechtěli hrát defenzivní fotbal, za což nakonec zaplatili. Ani první ruský gól je nevaroval a pokračovali v bezstarostných útocích, uvedl Kommersant. Pochválil přitom obránce Fernandese, který po faulu Matějovského "umně předvedl nesnesitelnou bolest a přinutil sudího ukázat rovnou červenou kartu".

"Sparta se hnala za útokem dokonce i v oslabení, což se rovnalo sebevraždě. Tak, jako Sparta, se v Lize mistrů nebojuje," konstatoval ruský list.

Rozhodl jediný gól

Sovětskij sport označil postup CSKA za vítězství vůle. Trenér Leonid Sluckij v rozhovoru s reportérem listu prohlásil, že "superstart" Sparty nebyl důsledkem špatné přípravy CSKA na zápas, ale projevem kvality letenského týmu. Sparta ale nedokázala nasazené tempo udržet. "Závěr je zřejmý: mužstva lépe útočila a hůř bránila. Že všechno rozhodl jeden gól, je fakt," konstatoval trenér.

List v komentáři Sluckému vyčítá, že i když hra Sparty prý nebyla překvapením, tým CSKA se dlouho nedokázal přizpůsobit. "Proti agresivní a nátlakové hře Čechů se vytasil se stejným herním stylem, který stačí k převaze v ruské nejvyšší soutěži. Tým s tak jasně patrnými rychlostními a silovými charakteristikami (jako Sparta) ale v ruské lize není," uvedl Sovětskij sport. "Bylo zapotřebí bolestné a téměř opožděné úsilí, jak soupeři ukázat, kdo je kdo," shrnul list svůj komentář.

Mnohem silnější Sparta než před pěti lety

Alan Dzagojev, který ve středu Spartu "popravil" třetím gólem, označil pražský tým za těžkého soupeře. "V zápasech s námi ukázala tu nejlepší tvář. Od roku 2010, kdy jsme s ní hráli v Evropské lize, je mnohem silnější. Postup nebyl lehký," prohlásil pro server Sport.ru.

Bývalý úspěšný trenér CSKA Valerij Gazzajev naopak soudí, že kvalita hráčů moskevského týmu je ve srovnání se Spartou mnohem vyšší. Vítězství a postup byly podle něj zákonité a přesvědčivé. "Sparta nebyla na rozjezd nejsilnějším týmem. V příštích zápasech je pochopitelně třeba ukázat úplně jinou hru, vždyť soupeři budou mnohem silnější," uvedl Gazzajev.

ČTK

Měl být podle vás Marek Matějovský za zákrok na Fernandese vyloučen?

Zrušit


Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..