Basilej - Maccabi Tel Aviv 2:2Kat Plzně dal góly i Vaclíkovi. Postoupí Maccabi na úkor Basileje do Ligy mistrů?

Fotbalisté Basileje s českými reprezentanty Tomášem Vaclíkem a Markem Suchým si zkomplikovali cestu do skupiny Ligy mistrů. Švýcarský šampión v úvodním zápase play off přišel v šesté minutě nastavení o výhru nad Maccabi a doma jen remizoval 2:2. Hrdinou týmu z Tel Avivu byl stejně jako v minulém předkole v Plzni kapitán Eran Zahavi, autor obou branek.

Fotbalisté Maccabi Tel Aviv slaví gól na hřišti Basileje v úvodním duelu play of Ligy mistrů.

Maccabi se v Basileji nečekaně ujalo vedení. Po půl hodině hry Rikan rozehrál standardní situaci na zcela volného Zahaviho, který umístěnou střelou nedal Vaclíkovi šanci. Ve 39. minutě srovnal z penalty kapitán Delgado a domácí měli i ve druhém poločase převahu, což gólem potvrdil až krátce před koncem po úniku Embolo. V nastaveném čase však obrana Basileje i se stoperem Suchým opět dala prostor Zahavimu a izraelský kanonýr se tentokrát trefil povedenou hlavičkou.

Valencie na svém hřišti porazila Monako 3:1. Španělský tým skvěle vstoupil do utkání, už ve čtvrté minutě zaskočil obranu soupeře a do prázdné branky snadno zakončil Rodrigo. Krátce po pauze sice vyrovnal Pašalič, ale v 59. minutě vrátil domácím vedení kapitán Parejo a krátce před koncem zvýšil na rozdíl dvou branek Feghouli.

Celtic Glasgow si doma poradil s Malmö a zvítězil 3:2. Šachtar Doněck si ze hřiště Rapidu Vídeň veze nadějný náskok 1:0. Dinamo Záhřeb v Albánii otočilo zápas se Skënderbeu Korcë a gólem v nastaveném čase vyhrálo 2:1.