Rubriky:

Liga mistrů

Jsem nemilosrdný! Klidně nasadím děti, vyhrožoval Mourinho hvězdám Chelsea

29. září 2015 08:19 - Porto

Fotbalová Chelsea o víkendu v lize znovu ztratila a po sedmi kolech jí v tabulce patří velmi nelichotivé čtrnácté místo. V úterý si sice může alespoň trochu spravit chuť v Lize mistrů na hřišti Porta, ale kouč Jose Mourinho své svěřence varoval, že jejich přístup nehodný šampiónů nebude tolerovat.

 

Matthew Childs, Reuters

Chelsea prožívá klasickou mistrovskou kocovinu. Na svém kontě má v lize zatím stále jen dvě výhry a na vedoucí Manchester United ztrácí osm bodů. Takový stav je pro úřadujícího šampióna pochopitelně nepřijatelný.

Trenér to přičítá špatné morálce hráčů. „Zcela jasně jde o přístup některých jedinců. Pokud máte hráče s nestabilním přístupem, co se týče motivace, touhy a zápalu, zaplatíte za to," rozebíral Mourinho příčiny špatných výsledků na tiskové konferenci v Portu.

Nikdo není nedotknutelný

„Máte dva druhy šampiónů. Ty, co jednou něco vyhrají - a těch je poměrně hodně. A ty, co během kariéry vyhrají dva, tři, čtyři, deset, dvacet titulů. Je těžké vyhrávat každou sezónu, ale pokud chcete být sériovým šampiónem, musíte jím být i svým přístupem. A právě s tím se teď potýkáme. Jsme šampióni, ale ne sérioví šampióni," pokračoval.

Zároveň naznačil, že nikdo nemá v jeho týmu nic jisté a s nikým ze svých svěřenců nebude mít slitování. Klidně místo nich nasadí mládežnické odchovance.

„Naše situace je otevřená. Bude těžké vyhrát ligu i Ligu mistrů, ale je to možné. Pokud sezóna půjde jedním směrem, bude ztracená a nebudeme moct vyhrát, nasadím klidně děti. Jsem nemilosrdný," vyhrožoval Mou.

„Mám v týmu velmi dobré hráče, mám je rád jako fotbalisty i pro jejich lidské kvality. Jde o tým velmi dobrých kluků. Ale být ve fotbale nedotknutelný? Takový status vám může dát jen konzistentnost výkonů. Momentálně v mužstvu nemám nedotknutelné," dodal trenér.

roj, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..