Rubriky:

Liga mistrů

Slovenský tisk děkuje Artmedii za vystoupení v Lize mistrů

7. prosince 2005 10:42 - BRATISLAVA

Bylo to fantastické, hoši děkujeme, vzkázal slovenský tisk fotbalistům bratislavské Artmedie, ačkoli se jim po remíze s FC Porto nepovedlo postoupit do osmifinále Ligy mistrů. Komentáře naznačují, že morálním vítězem je slovenský šampion, který na rozbahněném Tehelném poli dostal soupeře pod tlak, gól potřebný k postupu se mu však vsítit nepovedlo. Artmedia bude pokračovat v Poháru UEFA.

"Artmedia bojovala o historický úspěch. V nefotbalových podmínkách v druhém poločase zvýšila úsilí, obětavost a přinutila favorita častěji myslet na defenzivu. Mužstvo trenéra Vladimíra Weisse bylo po změně stran jasně lepší. Nabídlo útočný fotbal s několika šancemi a zasloužilo si vyhrát," napsal list Sme.

Šancí jako za všechny duely

Také podle Pravdy podali domácí fantastický výkon. V první půli prý fotbalová krása kvůli vytrvalému dešti, sněhu a silnému větru tonula v bahnu Tehelného pole. Po změně stran se ale hrálo už jenom na branku Porta, které Artmedia téměř k ničemu vážnějšímu nepustila. Ani z obrovského tlaku ale vytoužená branka nakonec nepadla.

Trenéři a hráči Artmedie navzdory chvále netajili zklamání, protože senzační postup byl hodně blízko. "Cítím menší zklamání, protože jsme byli krůček od životního úspěchu celého slovenského fotbalu. Jsem však hrdý na své mužstvo a myslím si, že jsme morálním vítězem. Hoši podali úžasný výkon, hráli s velkým nasazením a měli snad tolik šancí, co ve všech dalších duelech dohromady," cituje Weisse Pravda.

Zklamáním byla návštěva

Podle záložníka Jána Kozáka mužstvo rostlo s každým zápasem a proti Portu chtělo za každou cenu vyhrát. Gól však nepřišel ani v druhém poločase, který patřil jednoznačně Artmedii. "Ukázali jsme velkou sílu, klobouk dolů před námi," dodal Kozák.

Podle Nového času fotbalisté slovenského mistra určitě naříkat nemusí, jejich tažení v Lize mistrů lze považovat za úspěch. Zklamáním prý bylo, že tak důležitý zápas Artmedie přilákal na Tehelné poli pouze několik tisícovek diváků.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..