Rubriky:

Liga mistrů

Petráš byl špatný z propadáku

8. prosince 2005 08:01 - PRAHA

Bída a zoufalost. Jen tak se dalo nazvat vystoupení Sparty v souboji s Thunem. I když soupeř předváděl antifotbal, domácí mu v tomto směru zdatně sekundovali. A po zásluze v pohárové Evropě končí jako druhý nejhorší tým z 32 účastníků základních skupin Ligy mistrů.

 

SPORT.CZ/Tomáš Fliegl

"Je to špatné, Thun jsme prostě porazit měli," zpytoval svědomí kapitán Sparty Martin Petráš. "Soupeř byl hodně pasivní, zdržoval a často bránil v deseti lidech. My jsme chtěli hrát nátlakově, jenže nám vpředu chyběla větší přesnost i důraz."

Hráči seděli po závěrečném hvizdu v kabině jako zařezaní. Všichni si museli přiznat, že takhle se o poháry nebojuje a v Evropě se zařadili k outsiderům. "Ale podle mě jsme si postup neprohráli jen v tomto zápase. Body jsme ztratili v závěru domácího utkání s Ajaxem a neměli jsme prohrát na hřišti Thunu," snažil se Petráš hledat příčiny výpadku.

Jak byste ohodnotili výkon Sparty v utkání s Thunem?
Hlasujte v anketě na konci článku.

Sám navíc zápas nedohrál, v 78. minutě šel předčasně pod sprchy. "Nějaký kontakt tam byl, nic jiného mi nezbývalo," přiznal sportovně. "Spíš mi ale vadilo, jak sudí kouskoval hru. Byl Angličan a čekal jsem, že to bude víc pouštět," řekl.

Na sudího se však vymlouvat nechtěl. "Prostě jsme to nezvládli a musíme si uvědomit, že nám body nikdo zadarmo dávat nebude. Podzim je jedno velké trápení a asi nejsme tak velký tým, protože jinak bychom měli postoupit na úkor Thunu aspoň do Poháru UEFA. Musíme se z krize dostat tvrdou prací. Nemůžeme čekat, že v zimě někdo mávne kouzelným proutkem a půjde to samo," dodal kapitán Sparty.

hok, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..