Rubriky:

Liga mistrů

Beru porážku na sebe, kál se hříšník Torres po jednom z nejhorších dnů své kariéry

6. dubna 2016 11:18 - Barcelona/Praha

Omlouval se hned po vyloučení a poté samo sebou i po utkání, kál se i na sociálních sítích. „Beru odpovědnost za porážku na sebe,“ napsal Fernando Torres pár hodin po prvním čtvrtfinále fotbalové Ligy mistrů s Barcelonou (1:2) na twitter a přitom apeloval na spoluhráče, aby víc než kdy jindy šli do odvety na domácím stadiónu Vicenteho Calderóna a zkusili katalánský velkoklub vyřadit. „Jsem pyšný na náš tým. U nás doma je možné všechno,“ netajil se španělský útočník vírou, že přes prohru na Camp Nou se jeho Atlético může do semifinále prestižní soutěže dostat.

 

Sergio Perez, Reuters

Překonal Ter Stegena, dal první letošní gól na scéně Ligy mistrů, jeho Atlético na Camp Nou vedlo a mělo první čtvrtfinálovou konfrontaci ve své režii.

Smutek a hrdost zároveň

Dvaatřicetiletý Torres se vznášel až někde v oblacích, protože po Ibrahimovicovi a Ševčenkovi byl teprve třetím fotbalistou, který dal Barceloně v Lize mistrů gól v dresu dvou různých týmů.

I proto euforie a zřejmě i vystupňovaná motivace, která vyústila ve dva fauly během pouhých šesti minut a dvě žluté karty v rukou německého sudího Brycha. Následovala samozřejmě červená...

„Nic mu nevyčítám," nemínil stavět Torrese na pranýř, natož ho vinit z prohry kouč Atlétika Diego Simeone.

„Je to jeden z nejhorších dnů v mém fotbalovém životě. Jsem smutný, že jsem nechat svůj tým hrát jen v deseti," přiznával bývalý útočník Liverpoolu a Chelsea. „Jsem si jistý, že v jedenácti by to bylo úplně odlišné utkání. Ale zároveň jsem pyšný, že mohu hrát v tomto mužstvu."

Možné je všechno, je si jistý Torres

V odvetě příští týden v Madridu nebude moci Torres pochopitelně nastoupit, což představuje pro Atlético velký handicap.

„Budeme ho postrádat, protože je skvělý chlap a fotbalista. Barcelona je navíc jeho oblíbeným klubem, jemuž dal už spoustu gólů. Máme ale další hráče, kteří ho mohou nahradit," je si jistý obránce Filipe Luís, který stejně jako Torres hrával v londýnské Chelsea.

„Výsledek, který jsme v Barceloně nakonec uhráli, není špatný a na našem stadiónu je možné všechno," netajil se Torres přesvědčením, že se jeho tým může přes Barcelonu do semifinále Champions League dostat.

A to přesto, že se stejně jako spoluhráči netajil výhradami k německému sudímu Brychovi. „Je škoda, že na takovýto zápas nasadí UEFA rozhodčího, jenž ve čtvrfinále Ligy mistrů selže," prohlásil Torres, jemuž nebylo po chuti ani to, že obě mužstva musela k utkání nastoupit v dresech určených pro venkovní duely.

„UEFA je zaujatá a hned mění naši výstroj," taktně naznačoval mínění spoluhráčů i celého klubu, že evropské generalitě by nebylo po chuti, aby mezi poslední čtyři postoupilo Atlético na úkor Barcelony.

zp, Sport.cz

Postoupí do semifinále fotbalové Ligy mistrů Barcelona, nebo Atlético Madrid?

Zrušit


Časová osa: Liga mistrů

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..