Rubriky:

Liga mistrů

Guardiola se nejprve přiblížil naplnění snu o treble, hned poté se omlouval Ronaldovi

14. dubna 2016 11:43 - Mnichov/Praha

Záleží pochopitelně na losu, ale byl by to paradox, kdyby si v pátek zalaškoval a v semifinále fotbalové Ligy mistrů proti sobě svedl mnichovský Bayern a Manchester City. Guardiolova současného zaměstnavatele s budoucím. „Pro mě je podstatné, že jsme zase v semifinále. A ještě víc jsem rád, že Bayern je v něm popáté v řadě,“ snažil se španělský kouč ve službách Bayernu zůstat nad věcí. „Jen Ronaldovi se musím omluvit, protože on si přál v semifinále Benfiku,“ vzpomněl si Guardiola okamžitě po lisabonské remíze znamenající postup na přání vyslovené Cristianem Ronaldem poté, co den před tím poslal hattrickem do semifinále madridský Real.

 

Rafael Marchante, Reuters

Portugalskou misi zvládl, Benfiku ve čtvrtfinále vyřadil, takže má při loučení s Mnichovem pořád možnost dokázat to, co tři roky před ním svedl Jupp Heynckes. A rovněž, když se s Mnichovem loučil.

Treble od něho všichni čekají

Treble je reálný, vyhrát bundesligu, Německý pohár i Ligu mistrů Guardiola s Bayernem může.

„Všichni to od nás čekají. Ode mě pochopitelně nejvíc. I já to chci dokázat, ale když se to nepovede, musím z Bayernu odcházet s pocitem, že jsem pro splnění tohoto cíle udělal naprosto všechno," nechal se slyšet Pep Guardiola.

„Teď jsme udělali další krok, i když si jen málokdo dovede představit, jak složité je dostat se do semifinále Champions League. A Bayern to svedl popáté v řadě, což je něco úžasného a mimořádného. Střídají se trenéři, mění se hráči, ale klub je stále na výsluní. Neuvěřitelná stabilita, za kterou si Bayern zaslouží obrovský kompliment."

I loni se Guardiola o treble pokoušel, ale nakonec zůstalo jen u ligového primátu. V Lize mistrů Bayern vypadl v semifinále s Barcelonou, v Německém poháru skončil rovněž v semifinále na Dortmundu.

O zápas víc než loni

„Proto teď doufám, že si letos zahrajeme v obou soutěžích o zápas více. Mé mužstvo má obrovskou psychickou sílu na to, aby to svedlo," přiznával Guardiola po postupu přes Benfiku, že se chce Hyenckesovi alespoň přiblížit.

Obhajobou titulu a účastí ve finále dalších dvou soutěží. Tedy zatím, protože o dalších cílech a krocích mluvit nechtěl. Natož aby meditoval nad tím, jaké by to pro něho bylo, kdyby se v semifinále Champions League potkal s Manchesterem City.

„Teď jsem šťastný, že jsme v semifinále a za soupeře beru kohokoli," hlásil Guardiola a hned poté se omlouval Ronaldovi.

zp, Sport.cz

Získá Guardiola při loučení s Bayernem treble?

Zrušit


Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..