Rubriky:

Liga mistrů

Kdo vydělal v minulé Lize mistrů nejvíc? Real? Kdepak! Napakoval se semifinalista

1. listopadu 2016 20:03 - Nyon

V minulém ročníku Ligy mistrů si navzdory vyřazení v semifinále vydělali nejvíc fotbalisté Manchesteru City. UEFA dnes uvedla, že aktuálně vedoucí klub Premier League v uplynulé sezóně získal 83,8 miliónu eur (2,26 miliardy korun).

 

Russell Cheyne, Reuters

Manchester City profitoval z lukrativních televizních práv na Ligu mistrů pro Británii. Ve výdělcích za sebou nechal svého semifinálového přemožitele a celkového vítěze Real Madrid, jenž si i s patnáctimiliónovým bonusem za triumf přišel na 80 miliónů eur.

Celkem UEFA rozdělila mezi účastníky minulého ročníku Ligy mistrů 1,345 miliardy eur. Největším "skokanem" co do rozdílu mezi výsledky na hřišti a odměnou byl Juventus, jenž sice vypadl už v osmifinále, ale i díky 53 miliónům za podíl z televizních práv byl třetím nejbohatším klubem s částkou 76,2 miliónu eur.

V minulé sezóně si čtyři anglické kluby rozdělily z televizních práv více než 150 miliónů eur, tři italské 112 miliónů eur, zatímco pět španělských celků se podělilo "pouze" o 90 miliónů.

Kluby dostávají od UEFA za samotnou účast v základní skupině elitní soutěže 12 miliónů eur. Za vítězství v zápase inkasují 1,5 miliónu, za remízu 500 000 eur. Odměny se postupně zvyšují při postupu do vyřazující fáze až na 15 miliónu eur pro celkového vítěze.

Nejméně si v minulé sezoně ze 32 celků v základních skupinách LM vydělalo Maccabi Tel Aviv, které inkasovalo 16,7 miliónu eur (451 miliónů korun).

Zveřejněné odměny jsou první z tříletého cyklu vycházejícího z aktuálních sponzorských a televizních smluv. UEFA předpokládá, že v dalším období za roky 2018-2021 se příjmy zvýší o 30 procent.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..