Rubriky:

Liga mistrů

Kováč s Jiránkem přijeli dobýt Liberec

8. srpna 2006 17:25 - LIBEREC

Poprvé v kariéře poznají, jaké je to nastoupit v evropském poháru proti svým krajanům. Radoslav Kováč s Martinem Jiránkem se už týden těší na nevšední zážitek: jejich Spartak Moskva se bude o účast v hlavní soutěži Ligy mistrů prát s českým šampionem z Liberce. Čeští reprezentanti ve službách moskevského klubu se na severu Čech představí ve středu v úvodním zápase 3. předkola, kde jim bude držet palce i spousta známých a kamarádů.

"Já jsem si 'zabukoval' 35 lístků, Jiras jich má asi 13," řekl v úterý ČTK Kováč, když výprava z Moskvy přistála na pardubickém letišti a odtud se přesunula do Liberce. "Ten zápas chtěla vidět spousta mých příbuzných a kamarádů. Přijede mamka, přítelkyně i hodně kamarádů od nás z Loučné. Nejprve jsem si zamluvil asi dvacet lístků a pak jsem objednávku musel každým dnem asi o pět vstupenek zvyšovat. Lidé v klubu mi pak ze srandy říkali: 'Kova, jdi už do háje'," popisoval Kováč vesele.

Zápas v Liberci není událostí jen pro známé českých legionářů, ale i pro hráče samotné. "Určitě to pro nás oba bude nevšední zážitek. A já jsem navíc v Liberci před šesti lety dokonce hrál, takže to pro mě bude možná ještě prestižnější. Moc rád na tohle angažmá vzpomínám," řekl Jiránek. "Proti Liberci si zahraju ještě radši než proti AC Milán. S Libercem to bude velká bitva, ale pořád si myslím, že máme velkou šanci postoupit," líčil Kováč.

V moskevském týmu prý před bitvou s Libercem vládne optimistická nálada. Tu umocnila nedělní vysoká výhra nad Rostovem 5:2, po které se Spartak vyhoupl do čela ruské ligy. "První poločas byl z naší strany výborný, ve druhém to už taková sláva nebyla. Možná to bylo i proto, že máme v nohách náročný program a už jsme se možná podvědomě šetřili na Liberec," řekl Kováč, který v neděli nastoupil na postu defenzivního záložníka.

Jiránek si pochvaluje formu Spartaku

Zatím není jisté, jestli ve středu v Liberci začne na stejném postu, nebo se vrátí na obvyklé místo ve středu obrany. "Je mi to celkem jedno," tvrdil Kováč.

I Jiránek si pochvaloval, že Spartak má před důležitými zápasy s Libercem slušnou formu. "Ale už v posledních zápasech jsme v lize nehráli špatně, jenom jsme třeba některé zápasy zbytečně zremizovali," líčil Jiránek, který má v Liberci pod palcem místo pravého obránce.

Spartak je před zápasy s Libercem považován za favorita souboje, stejně jako ve druhém předkole proti moldavskému Tiraspolu. Moskvané se ale nakonec trápili až do úplného konce odvety a nakonec postoupili dál až díky brance vstřelené na hřišti soupeře. "Všichni lidé v klubu si ale uvědomují, že utkání s Libercem budou ještě složitější," odhadl Jiránek.

Českou ligu sledují

Společně s Kováčem si o české lize stále udržují výborný přehled, na českých kanálech pravidelně sledují přímé přenosy. Takže dobře vědí, co můžou od Liberce na hřišti čekat. "Kompaktní mužstvo, které hraje hodně týmově a velmi dobře hlavně do obrany. Není vůbec lehké dát jim gól," charakterizoval hru Liberce Kováč, podle kterého má Spartak hru Liberce výborně přečtenou. "Je to vyrovnaný tým, hodně pracovitý. Navíc je tam hodně mladých a talentovaných kluků, kteří se chtějí ukázat. Takže i tím to pro nás bude těžší," podotkl Jiránek.

V úterý kolem třetí hodiny odpolední se Moskvané ubytovali v libereckém hotelu Zlatý lev, v sedm hodin večer Kováč, Jiránek a spol. měli na programu předzápasový trénink na stadionu U Nisy. Tím jim ožily vzpomínky na působení v české lize.

"Je krásné se zase vrátit domů a zahrát si před známými," liboval si Kováč, který se společně s Jiránkem vrátí do Moskvy až v pátek ráno. Oba Češi v moskevských službách by si přáli, aby před kratičkým volnem uhráli v Liberci výsledek, který jim uchová šance i do domácí odvety.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..