V Barceloně plály emoce, Chelsea vyválčila remízu

Branka útočníka Didiera Drogby ze třetí minuty nastaveného času zajistila fotbalistům Chelsea remízu v úterním šlágru Ligy mistrů v Barceloně. Domácí obhájce trofeje sice dvakrát vedl, ale na vítězství nakonec nedosáhl. Londýnský klub, kterému chybí zraněný gólman Petr Čech, si nerozhodným výsledkem výrazně přiblížil účast v osmifinále, ale k úplné jistotě potřebuje bodovat v Brémách.

Po dnešních duelech čtvrtého kola už naopak jako prvním týmy v soutěži slaví postup Bayern Mnichov, Liverpool, Eindhoven a Valencie.

Naopak situaci si výrazně zkomplikovala Barcelona, která už tři zápasy za sobou nevyhrála a dnes ji na druhém místě předstihly díky vysoké výhře na půdě Levski Sofia Brémy. Barcelonu už ve třetí minutě poslal do vedení přesnou ranou Portugalec Deco.

Očekávaný a vypjatý duel, který před dvěma týdny v Londýně skončil těsným vítězstvím Chelsea 1:0, pak rozdrobila řada potyček a osobních soubojů, stejně jako v předchozích pěti zápasech v uplynulých dvou sezónách, kdy se oba týmy dvakrát střetly v osmifinále soutěže.

Úřadující angličtí šampióni sehráli v Barceloně otevřenou partii, po zahozených šancích Ballacka, Essiena a Robbena na začátku druhé půle vyrovnal chytrou střelou z úhlu Lampard. Z vyrovnání se ale Blues neradovali dlouho, za dalších šest minut unikl nejlepší hráč světa Ronaldinho, a přestože jinak nebyl příliš výrazný, jeho přesnou nahrávku bezpečně uklidil za záda gólmana Hilária Gudjohnsen.

Islandský útočník se tak náležitě připomněl svému bývalému klubu, odkud v létě zamířil právě do Barcelony. Ta ale dnešní vítězství neuhájila a jenom potvrdila, že na začátku sezóny není v oslnivé formě. Tři minuty po vypršení normální hrací doby obránce Terry přiťukl míč Drogbovi a ten chladnokrevnou přízemní ranou zajistil Chelsea velmi cenný bod. S pěti trefami se zároveň dostal do čela tabulky střelců.

Cruz opět pokořil Spartak

Postupová tajenka je dvě kola před koncem základní části rozluštěna ve skupině C. Tu ovládly Liverpool s Eindhovenem. Liverpool dnes doma hladce přehrál Bordeaux 3:0 hlavně díky dvěma trefám záložníka Luise Garcíi. V dresu hostí se na hřišti ještě nepředstavil český záložník Vladimír Šmicer, který se zotavuje ze svalového zranění a dnes si tak nemohl vychutnat návrat na stadión, kde strávil šest let své kariéry. PSV Eindhoven zase doma zdolal Galatasaray, přemožitele Mladé Boleslavi ze třetího předkola soutěže.

Osmifinále neunikne ani Bayernu Mnichov, kterému dnes stačila i bezbranková remíza se Sportingem Lisabon. Na druhé místo se vyhoupl Inter Milán. Ten po úvodních dvou prohrách zvládl obě utkání se Spartakem Moskva a velebit může hlavně útočníka Julia Cruze. Jeho dvě rychlé branky rozhodly zápas před dvěma týdny na San Siru, dnes se trefil už v první minutě a Moskvané, za které odehráli znovu celý zápas i čeští reprezentanti Radoslav Kováč s Martinem Jiránkem, se na odpověď už nezmohli.

Valencie sice dnes na hřišti Šachtaru Doněck, v jehož dresu se objevil i český zadák Tomáš Hübschman, dvakrát prohrávala a zdálo se, že nenaváže na předchozí tři vítězství, ale remízu 2:2 a tím i postup zajistil v 68. minutě zkušený obránce Ayala. Ve stejné skupině si zkomplikoval situaci AS Řím, který jen remizoval s Pireem 1:1. Římané v případě výhry mohli slavit postup, teď však musejí dva týdny na získání jistoty počkat.

Liga mistrů - 4. kolo
Skupina A
FC Barcelona - Chelsea 2:2 (1:0)
Branky: 3. Deco, 58. Gudjohnsen - 52. Lampard, 90+3. Drogba. Rozhodčí: Farina (It.).
Levski Sofia - Werder Brémy 0:3 (0:3)
Branky: 33. vlastní Michajlov, 35. Baumann, 37. Frings. Rozhodčí: Trefoloni (It.).
1.Chelsea43108:310
2.Brémy42116:37
3.Barcelona41218:45
4.Levski Sofia40041:130
Skupina B
Spartak Moskva - Inter Milán 0:1 (0:1)
Branka: 1. Cruz. Rozhodčí: Larsson (Dán.).
Skupina C
FC Liverpool - Girondins Bordeaux 3:0 (1:0)
Branky: 23. a 76. Luis García, 72. Gerrard. Rozhodčí: Merk (Něm.). ČK: 67. Menegazzo (Bordeaux).
PSV Eindhoven - Galatasaray Istanbul 2:0 (0:0)
Branky: 59. Simmons, 84. Arouna Koné. Rozhodčí: Hansson (Švéd.). ČK: 38. Tomas (Galatasaray).
1.Liverpool43107:210
2.Eindhoven43105:110
3.Galatasaray40133:71
4.Bordeaux40130:51
Skupina D
Šachtar Doněck - Valencie 2:2 (2:1)
Branky: 2. Jadson, 28. Fernandinho - 18. Morientes, 68. Ayala. Rozhodčí: Fröjdfeldt (Švéd.).
AS Řím - Olympiakos Pireus 1:1 (0:1)
Branky: 66. Totti - 19. Julio César. Rozhodčí: Benquerenca (Port.).