Rubriky:

Liga národů UEFA

Kapitánskou pásku navlékne proti Ukrajincům Gebre Selassie. Velká pocta, hlesl

5. září 2018 18:45 - Uherské Hradiště

Na každé oficiální předzápasové setkání s novináři doprovází trenéra fotbalové reprezentace kapitán mužstva. V Uherském Hradiště se před duelem Ligy národů v doprovodu Karla Jarolíma objevil Theo Gebre Selassie, takže bylo víc než zřejmé, že kapitánskou pásku navlékne ve čtvrtek proti Ukrajincům on.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„To musí říct trenér," bránil se legionář z Brém reagovat na nadhozenou otázku, zda kapitánem národního celku bude v novém cyklu skutečně on.

„Zatím jsem to s ostatními hráči neřešil, ale je pravděpodobné, že hrajícím kapitánem opravdu bude. Byl prvním, kdo mě napadl. Má už něco za sebou i v reprezentaci, takže by měl pomoci mladším spoluhráčům," reagoval na stejný dotaz Karel Jarolím.

"Nemám nic proti gólmanům, ale jsem raději, když je kapitánem hráč z pole. I kvůli komunikaci s rozhodčím. Ale byl bych raději, kdyby se o volbě kapitána dověděli dřív hráči," naznačoval trenér, že už beztak řekl až dost.

„Kdyby k tomu opravdu došlo, byla by to má reprezentační premiéra. V klubu jsem už párkrát pásku navlékl, v národním týmu nikdy. Byla by to pro mě ohromná čest a pochopitelně ještě větší odpovědnost. Logicky, protože jsem v reprezentaci jedním z nejstarších, něco za sebou mám a něco už jsem odehrál," cítil se evidentně poctěn Gebre Selassie, který má v dresu české reprezentace odehráno čtyřicet utkání a startoval na dvou evropských šampionátech.

zp, Sport.cz

Časová osa: Liga národů UEFA

Filtr článků - Liga národů UEFA


Podsekce:

     
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..