Rubriky:

Liga národů UEFA

Šilhavému se to ještě balit nechce. Věří, že duch týmu začne už na Slovensku fungovat

13. října 2018 07:50 - Trnava

Vždycky si na duchu týmu zakládal. Jako hráč, jako trenér rovněž. Jedno, zda právě trénoval v Kladně nebo Plzni, v Liberci nebo ve Slavii. Teď ho vzývá obzvlášť. Vede reprezentaci, na Slovensku ho čeká premiéra, a i když jeho předchůdce Karel Jarolím domácí prohrou s Ukrajinou vstup do Ligy národů zpackal, on to ještě v nové soutěži balit nechce. „Ale to znamená na Slovensku bodovat,“ je Jaroslavu Šilhavému jasné, že si prohru nesmí dovolit.

Sport.cz

Jenže jak zvednout tým morálně zdevastovaný domácí prohrou s Ukrajinou a následnou blamáží v Rusku ještě víc? Jak ho probrat, když se času žalostně nedostávalo a on měl po inauguraci vlastně jen pět dnů, aby se pokusil mužstvo probudit?

„Času jsme opravdu hodně málo, i když bych nerad, aby to znělo jako výmluva," přitakává trenérský gentleman.

Zapracoval na taktice.

Vysvětloval hráčům, jakou organizaci hry si představuje a oni by ji měli na hřišti plnit.

Sděloval jim, co od nich požaduje a vyslechl, co oni očekávají od něho.

Do funkce kapitána instaloval Bořka Dočkala.

A dál?

„Víc toho stihnout nešlo. Hlavní bylo zapracovat na myšlení hráčů. Na jejich hlavách. Přesvědčit je, že musí každý zápas odmakat. Ten sobotní se Slovenskem, stejně jako úterní s Ukrajinou. A pak všechny, co přijdou. Nevěřím totiž, že to předvedli proti Rusům v Rostově je obrázkem českého fotbalu." prozrazuje Šilhavý, o čem se točila řeč při rozpravách, které s hráči měl.

„Mám z nich dobrý pocit," přiznává před partií se Slováky, která jeho tým čeká v sobotním odpoledni v Trnavě, ale hned dodá: „Sám jsem ale zvědav, jak si poradí na hřišti. Uvidím, jak se v těžkých situacích a momentech budou chovat, protože jedině takovéto momenty mají vypovídající hodnotu."

A že duel se Slováky těžký bude, o tom Šilhavý nepochybuje.

„Jsou pohromadě už delší čas, jejich reprezentaci tvoří výborní hráči, které vede zkušený trenér. Jsou připravení, v pohodě a natěšení bojovat před plným stadiónem," vyčísluje český reprezentační kouč premisy mluvící ve prospěch domácích Slováků.

„A respekt budí i osa Dúbravka, Škrtel, Hamšík, Kucka, Weiss, Duda," jmenuje Šilhavý soupeřovy hráče, kteří se jeho výběru postaví.

Přesto věří, že při premiéře obstojí. Že neprohraje, protože v nové soutěži se mu to ještě balit nechce.

Duch týmu by měl v české reprezentaci zase začít fungovat.

„Byl bych rád, aby se mohli sami sobě podívat do očí," přeje si Šilhavý ze všeho nejvíc.

zp (Trnava) , Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Liga národů UEFA

Filtr článků - Liga národů UEFA


Podsekce:

     
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..