Rubriky:

Liga národů UEFA

Živě

Nový kapitán reprezentace věří v restart. Už dnes proti Slovákům

13. října 2018 06:34 - Trnava

Jedno nový kapitán české fotbalové reprezentace rezolutně odmítá. „Nemáme tak špatný tým, abychom předváděli výkony, jakým se národní mužstvo prezentovalo nedávno proti Rusům,“ nemyslí Bořek Dočkal, že by blamáž v přípravném duelu v Rostově na Donu byla pravdivou výpovědí o stavu českého fotbalu a jeho reprezentace. Trenér Karel Jarolím za blamáž zaplatil hlavou, na hráčích, z nichž mnozí u výprasku od sborné asistovali, dnes v Trnavě bude, aby se v duelu Ligy národů proti Slovákům za ostudné vystoupení omluvili a rehabilitovali.

Sport.cz

„Nemáme v národním mužstvu hráče, jako před deseti či patnácti lety. To je fakt, s nímž se musíme smířit a který bychom měli respektovat," připomínal třicetiletý Bořek Dočkal poté, co ho nový reprezentační trenér Jaroslav Šilhavý instaloval do funkce kapitána.

„Otázka by proto měla spíše znít - co můžeme udělat s hráči, kteří jsou dnes k dispozici, aby se nestalo to, co v zápase s Ruskem," pravil Dočkal vracející se do národního celku po téměř roční absenci.

A hlavně vracející se z americké Philadelphie jako kapitán národního týmu.

„V Rostově těžili Rusové z euforie vyvolané jejich výkony a výsledky na mistrovství světa, stejně jako z domácího prostředí a z toho, že mají stabilizovaný tým. U našeho mužstva šlo naopak o odraz momentální situace a panující atmosféry," domnívá se Dočkal, že český fotbal na tom není tak bídně, aby prohrával tak vysoko jako se sbornou.

I proto je podle něho tolik důležité dnešní vystoupení proti Slovákům.

„I když procházíme složitějším obdobím, představuje pro náš každý reprezentační sraz možnost začít znovu. A ta víra v restart nás je," tvrdil nový kapitán národního celku.

„Teď musíme vystavět základní herní pilíře, které budou fungovat a o něž se budeme opírat. Čím víc se na ně budeme moci spolehnout, tím víc naroste naše sebevědomí, což se následně promítne do hry i výkonů," věří Dočkal, že zmiňované pilíře začne stavět už dnes v Trnavě proti Slovákům a v úterý v Charkově proti Ukrajincům bude s jejich budováním pokračovat.

zp (Trnava), Sport.cz

Časová osa: Liga národů UEFA

Filtr článků - Liga národů UEFA


Fortuna liga 2019-2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

     
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..