Německo - Nizozemsko 2:2Nizozemci stihli zařídit potřebnou plichtu

Gelsenkirchen

Fotbalisté Nizozemska v Německu dotáhli dvoubrankovou ztrátu a remizovali 2:2. V Lize národů vyhráli skupinu A1 a postoupili do finálového turnaje na úkor Francie. O sestupu Německa bylo rozhodnuto již před posledním zápasem.

Nizozemská radost! Virgil van Dijk (vlevo) a Frenkie de Jong po remíze v Německu jásají nad vítězstvím ve skupině Ligy národů.

Nizozemci gólem v nastavení zachránili potřebnou remízu. Němci, kteří už měli jistý sestup do Ligy B, přitom začali v Gelsenkirchenu výborně. Už v deváté minutě otevřel skóre Timo Werner přesným halfvolejem, za jedenáct minut zvýšil Leroy Sané tečovanou střelou po přihrávce Toniho Kroose.

Domácí ale po změně stran nevyužili další šance a nakonec výhru neudrželi. V 85. minutě týmovou akci zakončil tvrdou ranou Quincy Promes a v první minutě nastavení srovnal kapitán Virgil van Dijk po centru střídajícího Tonnyho Vilheny.

Nizozemci díky lepším vzájemným zápasům skončili ve skupině před úřadujícími mistry světa z Francie a přiřadili se k týmům Portugalska, Anglie a Švýcarska. Final Four Ligy národů se uskuteční příští rok v červnu.